2 tipy na bezchlórové ošetrenie vody v bazéne | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

2 tipy na bezchlórové ošetrenie vody v bazéne

Viete, že bazénovú vodu môžete dezinfikovať aj bez chlóru? Prinášame vám 2 tipy na ekologickú a šetrnú starostlivosť o vodu v bazéne. Vľúdnejšie kúpacie prostredie ocenia nielen užívatelia bazénu, ale aj materiály samotného bazénu. 

 

Bezchlorová bazénová chémia

Aplikácia bezchlórovej bazénovej chémie je rovnako ľahká ako použitie chlórových prípravkov. Bezchlórová rada dezinfikuje na báze aktívneho kyslíka a vďaka tomu je šetrnejší k ľudskej pokožke a organizmu. Vhodná je najmä pre deti a osoby s negatívnymi reakciami na chlór. Bezchlórovou chémiou ide ošetriť aj vodu v detskom bazéne. 

Všeobecne platí, že pre dosiahnutie krištáľovo čistej a hygienicky nezávadnej vody, by mala byť hodnota pH udržovaná v rozsahu 6,8-7,2 a obsah aktívneho kyslíka udržovaná v rozmedzí 8-12 mg/l (pri teplotách vody nad 28°C medzi 10-14 mg/l). 

Kyslíkové tablety sa dávkujú pravidelne v kombinácii s prípravkom Aktivátor, alebo prípravkom Super Oxi. Ak klesne obsah aktívneho kyslíka pod hodnotu 5 mg/l, je potrebné aplikovať ďalšiu dávku dezinfekčného prípravku.

 

Prečo bezchlórovú chémiu vyskúšať? 

  • Ideálne pre deti a osoby s citlivou pokožkou.
  • Biologicky odbúrateľná a vľúdna k životnému prostrediu.
  • Jednoducho sa aplikuje a voda potom nie je cítiť po chlóre.

 

Chlorinátor

Chlorinátor sa veľmi ľahko stane nenahraditeľným doplnkom vášho bazénu. Funguje na princípe prúdenia slanej vody, ktorú mení na chlór.

Pred inštaláciou chlorinátoru sa do bazénovej vody pridá požadované množstvo čistej prírodnej soli. Po spustení filtrácie, slaná voda v bazéne prechádza cez chlorinátor, ktorý začne rozpustenú soľ meniť na chlór. Vzniknutý chlór okamžite dezinfikuje vodu v bazéne a ničí všetky baktérie a riasy. Po dezinfikovaní sa chlór premení späť na soľ a proces čistenia sa znovu opakuje.

Užívatelia bazénu soľ nevnímajú ani necítia, užívajú si iba čistú a sviežu vodu.

 

Prečo si chlorinátor zaobstarať? 

  • Ušetří až 85 % nákladov na bazénovú chémiu.
  • Voda je šetrnejšia k pokožke a materiálom bazéna.
  • Ničí riasy.

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €