Zdravotné účinky trampolín | Marimex.sk | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Trampolína a jej zdravotné účinky.

Hoci väčšina z nás považuje trampolínu skôr za detskú hračku, nie je tomu tak. Tí, ktorí sledujú športové dianie a letné Olympijské hry vedia, že trampolína je napr. aj jednou zo samostatných súťažných disciplín patriacich do odvetvia športovej gymnastiky.

Trampolína slúži nielen k vybitiu prebytočnej energie detí alebo k akrobatickým kúskom profesionálnych gymnastov. Cvičenie na nej sa rozmáha čoraz viac a bežne sa s týmto cvičebným nástrojom stretnete aj v moderných fitness-centrách.

Cvičenie na trampolíne je totiž zdraviu prospešné, pretože pri skákaní dochádza k veľkému výdaju energie. Ďalej zvyšuje srdcovo cievnu činnosť, čo vo výsledku znamená spálenie viac kalórií ako napríklad pri rovnako dlhom klasickom behu, navyše bez zbytočnej záťaže kĺbov.

Opakujúce sa pohyby hore a dole podporujú stláčanie krvného a lymfatického riečišťa a tým napomáhajú k odplavovaniu toxínov a odpadových produktov z buniek nášho organizmu. Jednoduchým skákaním na trampolíne tak zlepšujete celkovú imunitu, cirkuláciu krvného obehu a posilňujete srdce a pľúca.

Toto ocenia najviac ženy, ktoré sa snažia chudnúť alebo bojovať s celulitídou. Trampolína je doma, vždy pripravená a navyše za jej užívanie nemusíte platiť.

Zaobstaraním vlastnej trampolíny tak zabavíte svoje deti, ale zároveň sa budete podieľať na ich pohybovom vývoji. Zlepšíte si aj svoj zdravotný stav, pretože väčšina našich trampolín má nosnosť až 150 kg.

Dalšie tipy pre Vás:


Zoznam produktov

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €