V KOŠÍKU MÁTE 0,00 0
Do dopravy zdarma chýba 100

Ako udržať vodu čistú

Pre čistú a hygienicky nezávadnú vodu v bazéne je nutné používať bazénovú chémiu. Vďaka nej sa vo vode nerozmnožia riasy, bude priezračne čistá a vy si tak budete môcť užiť relaxáciu vo vírivom bazéne. Bazén by sa navyše mal aspoň štyrikrát ročne úplne vypustiť a znovu naplniť čistou vodou, aby bola zaistená správna funkcia chemických prípravkov.

Ako na kontrolu?

Vírivý bazén je vhodné kontrolovať raz týždenne, je dôležité splniť nasledujúci postup:

  1. Pomocou testovacej súpravy skontrolujte hodnotu pH a v prípade potreby ju upravte príslušnými prípravkami.
  2. Následne vodu v bazéne otestujte príslušnou testovacou sadou na správny obsah dezinfekcie (pro bezchlórovej chémie na obsah kyslíka, u chlórovej na obsah chlóru) a prípadne ho upravte.

 

Čím čistiť poťah

Na čistenie poťahu u vírivého bazéna je zakázané používať agresívne chemické čistiace prostriedky. Používajte iba handru namočenú v teplej vode s trochou prostriedku na umývanie riadu. Na poťah nepoužívajte žiadne kefy, drôtenky a iné hrubé čistiace prostriedky, hrozí poškodenie poťahu.

Filtračné vložky

V balení bazéna sú priložené dve filtračné vložky. Filter by mal byť nasadený čo najviac, aby vodu vo vírivom bazéne čo najlepšie vyčistil. Vyberajte ho iba ak sú v bazéne deti alebo viac ako dve osoby, aby sa filter nepoškodil. Kartušový filter by mal byť vymenený aspoň raz za mesiac (závisí na používaní), minimálne každých 72 - 120 hod prevádzky vírivky. Filter sa dá opláchnuť záhradnou hadicou, ak však aj po opláchnutí bude zanesený, mal by byť vymenený za nový.

Filter má aj napriek riadnej starostlivosti životnosť približne 6 týždňov. Kým papierová stena vo filtri vyzerá ako nová, môže byť filter použitý ďalších pár týždňov. Odporúčame zaobstarať si aspoň dva filtre, aby ste mohli používať jeden, zatiaľ čo sa druhý čistí. Uistite sa, že je filter pred ďalším použitím úplne suchý. Ak je voda vo vírivke viditeľne znečistená, meňte filter pravidelne a častejšie.

 Zoznam produktov

Malá skladacia hladinová sieťka s alu. tyčou

Malá skladacia hladinová sieťka s alu. tyčou
Výpredaj
-42%

Pre zber nečistôt z hladiny vody

Odporúčaná cena16,90

9,79 Skladom

Plávajúci digitálny teplomer

Plávajúci digitálny teplomer
Výpredaj
-25%

Plávajúci teplomer na meranie teploty vody.

Odporúčaná cena20,39

15,39 Skladom

Teplomer bazénový - mix

Teplomer bazénový - mix
-29%

Plávajúci teplomer

Odporúčaná cena13,79

9,79 Skladom

Vanička na oplachovanie nôh

Vanička na oplachovanie nôh
Výpredaj
-27%

Vanička na oplachovanie nôh

Odporúčaná cena18,29

13,39 Skladom