02/330 04 194  Po-Pi 9-16:30
Marimex.sk - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Obľúbené produkty

0
  • Nemáte žiadne obľúbené položky

Košík 0,00 0
Ušetrite. Chýba Vám už len 100 do DOPRAVY ZADARMO
Menu
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Pohodlné a rýchle doručenie

Kam môžem vírivý bazén umiestniť?

Môže byť vonku, môže bazén pršať?

Vírivé bazény sú konštruované tak, aby vydržali používanie aj v exteriéroch, je však nutné dodržiavať pokyny podľa návodu. K bazénu sa dodává nafukovací kryt a ochranný kryt so zipsom, tieto musia byť na bazén nainštalované vždy, keď ho nevyužívate. Zamedzíte tak padaniu nečistôt do vody a zároveň tým bazén ochráníte. Bazénu nevadí dážď, na zimu ho ale doporučujeme vypustiť, vyfúknuť a uschovať, aby jej mráz a sneh nepoškodili.

Na čom môže stáť, potrebuje podložku?

Vírivý bazén musí stáť na pevnej podložke, ktorá je hladká a vyrovnaná. Pokiaľ by podlaha pod bazénom bola nerovná a nehladká, môže dôjsť k poškodeniu bazéna. Podložka pod bazénom musí odolávať vlhkosti, podlaha okolo bazéna by mala mať protišmykový povrch, aby nedochádzalo k zraneniam spôsobeným pošmyknutím. Pri bazéne musí byť tiež zaistený odtok vody.

Koľko váži, unesie ho podlaha?

Hmotnosť napustených vírivých bazénov sa pohybuje od 670 kg do 1240 kg, k tejto váhe sa ešte musí prirátať hmotnosť osôb, ktoré sú v bazéne. Podlaha musí uniesť celú túto váhu, pokiaľ máte o nosnosti vašej podlahy pochybnosti, kontaktujte statika.

Okolie vírivého bazéna

V okolí vírivého bazéna sa vyskytuje vyššia vlhkosť, je teda nutné, aby bola miestnosť, kde je vírivý bazén umiestnený, riadne vetraná. Taktiež je potrebné dbať tejto skutočnosti pri výbere obkladov miestnosti, aby boli vlhku odolné. Vetranie je možné zaistiť aj kúpeľňovým vetrákom.Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Pohodlné a rýchle doručenie