V KOŠÍKU MÁTE 0,00 0
Do dopravy zdarma chýba 50
Bočný banner ĽAVÝ
Bočný banner PRAVÝ

Dátum:26.3.2014

Slnečné žiarenie je v súčasnosti hojne využívaným zdrojom energie. Základnou premenou slnečnej energie je pocitové teplo. To je hlavný dôvod myšlienky vzniku solárneho programu a následne solárnych ohrevov. Šetríte nielen prírodu, ale aj Vašu peňaženku.

 

Solárny ohrev Pyramída

Solárny ohrev Pyramída pre nadzemné bazény zaručuje úplne ekologický a nenákladný ohrev bazénovej vody. Žiadna elektrina, žiadny hlučný motor. Ohreje bazénovú vodu až na 30 ° C. Solárny ohrev Pyramída sa vyznačuje jednoduchou inštaláciou a ľahkou obsluhou..

Po inštalácii nadzemného bazéna a filtračnej jednotky pripojte solárny ohrev Pyramída. Vaša filtrácia bude z bazéna vháňať studenú vodu do solárneho ohrevu. Tu preteká solárnym hadom, v ktorom sa vďaka slnečnému žiareniu a šikovnému designu ohrieva voda efektívnejšie ako v bežnom solárnom ohreve.

Vyskúšajte tohtoročnú novinku solárny ohrev Pyramída XXL.

Solárny ohrev Slim

Ohrievajte vodu zadarmo! Objednajte si hit tohtoročného leta.

Solárny ohrev Slim pohlcuje tepelnú energiu slnečných lúčov a odovzdáva ju vode, ktorá panelom prúdi. Chladná voda z bazéna je pomocou filtračného systému vháňaná do solárneho panelu. Priechodom množstvom malých obdĺžnikových trubičiek, ktorými je panel tvorený, sa voda ohrieva a teplejšia sa vracia späť do bazéna. Využívate tak zadarmo slnečnú energiu na ohrev bazénu. Pevný polypropylén nehrdzavie ani nezarastá vodným kameňom.

Správne nainštalovaný solárny ohrev Slim zvýši teplotu vody až o 6 ° C počas sezóny oproti bazénom bez ohrevu. Ak je pod mrakom alebo daždivo, solárny ohrev bude pracovať horšie. Stačí ale jeden alebo dva slnečné dni a teplota vody sa rýchlo vráti späť. Teplota vody by nemala presiahnuť 30 ° C. Teplá voda príliš neosvieži a naviac tvorí optimálne podmienky pre rast rias. Tiež niektoré komponenty bazéna môžu mať teplotné obmedzenia. Preto solárny ohrev nepoužívajte v čase, keď voda dosiahne 30 ° C.

Panel umiestnite tam, kde je dostatok priameho slnečného svitu (najmenej 6 hodín denne). Čím dlhšie sa slnko opiera do panelu, tým bude výsledok ohrevu lepší. Pokiaľ zvolíte šikmú inštaláciu (na streche, na stene, na plote, na ráme a pod), orientujte panel na juh až juhozápad. Optimálny sklon panelu pre obdobie používania máj až september je medzi 30-40 stupňami


Zoznam produktov

Ohrev solárny Slim 360

Ohrev solárny Slim 360
Akcia
Výpredaj
Doprava zdarma
-43%

Ohrievajte si bazénovú vodu zadarmo solárnym panelom 300 x 120 cm

Odporúčaná cena245,00

139,00 Skladom