02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Marimex.sk - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Obľúbené produkty

0
  • Nemáte žiadne obľúbené položky

Košík 14,69  1
Ušetrite. Chýba Vám už len 125  do DOPRAVY ZADARMO
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 140 €

Bazén Marimex Florida 4,57 x 1,32 m s filtráciou - motív RATAN

Tento tovar sa už nepredáva
549,00 
Kód tovaru: 19900081
  • Popis produktu
  • FAQ
  • Parametre
  • Hodnotenia a diskusie
  • Návody
  • Články
  • Náhradné diely
  • Kompatibilné diely

Popis produktu:

Bazén Florida patrí medzi obľúbené nadzemné bazény v Slovenskej republike. Kúpanie vo vlastnom bazéne si môže dopriať naozaj každý. Prednosťou bazéna Florida je výhodná cena, ľahká údržba, stabilita konštrukcie, široká hladina vody a ľahké sprevádzkovanie. Stačí len pripraviť miesto pre bazén, rozvinúť bazénovú podložku, bazén rozbaliť, zostaviť podpornú konštrukciu, na ktorú sa navlečie bazénová fólia. Od vybalenia bazéna môžete do 30 minút napúšťať vodu. 

Ďalšou prednosťou je, že pri bazéne Marimex Florida si môžete vybrať, či bazén na zimu vypustíte, zložíte a uvoľníte záhradu na iné aktivity, alebo ho zazimujete a necháte vonku. Tým, že ho necháte na záhrade aj mimo kúpacej sezóny, ušetríte čas, peniaze za vodu, a hlavne aj samotnú vodu. Pri zazimovaní vonku v bazéne zostane viac ako 80% vody, ktorú v ďalšej sezóne opakovane využijete. Ide o ekologické riešenie zazimovania bazéna.

Bazénová fólia:

Laminovaná fólia bazéna Florida je trojvrstvová, vystužená polyesterovou tkaninou. Kvalitné spracovanie zaistí dlhodobé bezproblémové užívanie bazénu.

  • sila steny: 0,61 mm / hrúbka dna: 0,4 mm
  • motív vnútornej fólie = mozaika
  • motív vonkajšej fólie = ratan

Výhody bazénov Florida Marimex:



Jednoduchá montáž

Bazén Florida je možné inštalovať bez stavebných úprav pozemku. Stačí iba postaviť nosnú konštrukciu a napnúť na ňu bazénovú fóliu. Do hodiny od vybalenia bazéna sa môže napúšťať voda.


Stabilita a veľkosť

Bazénovú plachtu vypína pevná kovová konštrukcia, ktorá umožňuje, aby boli bazény vyrábané aj vo veľkých rozmeroch. Široká vodná plocha tak poskytuje dostatočný priestor na kúpanie.


Celoročné riešenie

Bazén Florida Marimex sa môže na zimu vypustiť a uložiť alebo zazimovať vonku. Záleží iba na rozhodnutí majiteľa. Odolné materiály bazéna umožňujú prezimovanie na záhrade a jednoduchý systém montáže aj demontáže zase jeho zloženie a uskladnenie.


Úspora peňazí a vody

Zazimovaním bazéna vonku sa šetria vodné zdroje a zároveň znižujú náklady na vodné a stočné. Vhodne ošetrená bazénová voda vydrží do ďalšej kúpacej sezóny a nebude potrebné bazén znova kompletne napúšťať.


Zazimovanie podľa preferencií majiteľa:

Pri bazéne Florida Marimex si môžete vybrať, či bazén vypustíte, zložíte a uvoľníte záhradu pre iné aktivity, alebo ho zazimujete a necháte vonku. Materiály bazéna sú odolné a prispôsobené na zazimovanie v zime.

Pripojenie filtrácie: 

K bazénu je dodávaná piesková filtrácia ProStar Profi 6 s výkonom 6 m3/hod., vrátane hadíc, spojovacieho materiálu a priechodok stenou bazéna. Pre napojenie filtrácie sú pripravené priechody stenou bazéna s priemerom 32 mm (5/4"). Štandardne sa k pieskovej filtrácii filtračný piesok nedodáva, treba ho objednať zvlášť.

Pripojenie skimmera: 

  • netreba dokupovať adaptér, stačí vymeniť priechod stenou bazéna, ktorý je v balení bazéna za priechodku, ktorá je v balení skimmera

Pripojenie vysávača: 

Pre pripojenie vysávača je nutné dokúpiť:

Zloženie bazénového setu

Bazénový set obsahuje tieto produkty:

Bazénový set obsahuje všetky potrebné diely na prepojenie bazéna a filtrácie (napr. hadice a pásky na upevnenie hadíc).

Bazén je vhodný na použitie aj so slanou vodou, možno naň napojiť solinátor (za podmienky, že filtrácia má dostatočný výkon pre daný solinátor).

Tolerancia rozmerov bazéna:

Uvedené rozmery bazéna sú len orientačné a ovplyvniť ich môže rovnosť podkladu či objem napustenej vody. Povolená výrobná odchylka je 5 %.  

Zapustenie bazéna Florida:

Bazén Florida nie je určený k celkovému ani čiastočnému zapusteniu do zeme. Ide len o nadzemný bazén.

Uskladnenie bazéna Florida Marimex:

Bazén Florida Marimex môžete zazimovať a ponechať vonku, alebo ho vypustiť a zložiť. Pokiaľ sa rozhodnete uložiť ho, bazén je potrebné vypustiť, umyť od nečistôt, osušiť a uložiť na suché miesto, kde nemrzne. Je vhodné ho v priebehu zimy občas preskladať, aby vo fólii nevznikali prehyby. Pokiaľ sa bazén rozhodnete ponechať na záhrade, je potrebné upustiť vodu, odpojiť filtráciu a ďalšie príslušenstvo a do bazéna aplikovať chemické prípravky na zazimovanie bazéna.
Detailné informácie o zazimovaní bazéna nájdete v návode, prípadne v našej Poradni

Bezpečnosť výrobku (GPSR info)

Za bezpečnosť výrobku zodpovedá: Marimex SK, s.r.o., Rožňavská 17, 831 04 Bratislava.
E-mail: info@marimex.sk | Web: www.marimex.sk

Parametre

Rozmery a typ bazéna
Priemer bazéna
4,57 m
Priemer hladiny vody
457 cm
Výška bazéna
1,32 m
Hĺbka vody
1,2 m
Celkový objem vody v bazéne
18,4 m3
Modelová rada
bazény Florida
Konštrukcia
kovová konštrukcia
Výkon filtrácie
6 m3/hod
Poznámka k filtrácii
ProStar Profi 6, bez pieskovej náplne
Tvar bazéna
kruh
Bazén
s pieskovou filtráciou
Farba
ratan
Vybavenie bazéna
Krycia plachta súčasťou balenia
nie
Podložka súčasťou balenia
nie
Schodíky súčasťou balenia
nie
Skimmer súčasťou balenia
nie
Rozmery a hmotnosť balenia
Hmotnosť
71,1 kg
Ostatné parametre
Zazimovanie vonku
áno

Otázky a odpovede

Návody a dokumenty

Náhradné diely

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €