02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Vírivý bazén Marimex AQUAMAR 4002

Cena s DPH 419,90
Cena bez DPH 349,92
Eshop - Nie je skladom?
Predajňa - Nie je skladom?
Osobné odbery - Na vyzvanie?
Eshop - Nie je skladom?
Predajňa - Nie je skladom?
Osobné odbery - Na vyzvanie?
Kód tovaru: 11400260
EAN: 8590517989711
 • Popis produktu
 • FAQ
 • Parametre
 • Hodnotenia a diskusie
 • Návody
 • Články
 • Náhradné diely
 • Kompatibilné diely

Popis produktu:

Vírivá vaňa Aquamar 4002 poskytuje dokonalú relaxáciu ihneď po stlačení jediného tlačidla. Priestorovo je riešená až pre štyri osoby. Intuitívny ovládací panel aktivuje 110 vysoko výkonných bublinkových trysiek, ktoré masážou povzbudí každý sval.  Integrovaný vykurovací systém umožňuje upraviť teplotu vody podľa momentálnej nálady. Vírivka Aquamar 4002 vyžaduje iba jednoduchú a rýchlu údržbu. Vírivka Aquamar 4002 umožňuje dokonale relaxovať od jari do jesene. Vaňa je vyrobená z vysoko kvalitného materiálu ABS+PP (Acrylonitrile butadiene styrene + Polypropylén). Jej dizajn ocenia všetci obdivovatelia dokonalých kriviek. Uvoľňujúcu perličkovú terapiu s nezávislým ohrevom ocenia rodina i priatelia.

Parametre vírivky

 • Počet osôb: 4 dospělé osoby
 • Vnútorný priemer: 110 cm
 • Vonkajší priemer: 154 cm (po naplnení vodou, tolerancia ± 5%)
 • Výška: 65 cm
 • Objem vody: 600 l
 • Trysky:  110 vzduchových trysiek
 • Príkon ohrevu vody: 1 800W
 • Teplotný rozsah nahrievania vody: 20 - 40°C
 • Váha bez vody / s vodou: 19 kg / 819 kg
 • Výkon perličkovej masáže: 600 W
 • Napájanie: 220-240V / 50Hz
 • Rýchlosť ohrevu vody: 1 – 2°C /hod
 • Cirkulačné čerpadlo: 1 400 l/hod
 • Riadiaca a filtračná jednotka je zabudovaná do plášťa vírivky

Vlastnosti mobilnej vírivky Aquamar 4002

 • Materiál vane: ABS+PP
 • Konštrukcia vane: I-Beam
 • Hrúbka materiálu: 0,6 mm

Príslušenstvo SPA (obsiahnuté v balení vírivky)

 • vírivý bazén
 • bazénová podložka
 • vrchný kryt
 • 1x filtračná kartuša
 • hadice na nafukovanie
 • sada záplat
 • montážný kľúč
 • prepravná taška

Pripojenie ďalšieho príslušenstva

k vírivke nejde pripojiť solárny ohrev, chlorinátor ani piesková filtrácia.


Výhody víriviek Marimex


Zlatá stredná cesta

Kombinácia klasických nafukovacích bazénov a luxusných víriviek. Rovnako ako vstavané vírivky disponuje výkonnými tryskami, ale obstarávacia cena je nižšia.

Rýchle sprevádzkovanie

Stačí nájsť rovné podložie, nafúknuť vírivku elektrickou pumpou a napustiť vodu. Montáž vírivky zvládnete do desiatich minút.

Premiestniteľné

Nafukovaciu vírivku je možné používať ako v interiéri, tak aj v exteriéri. V lete ju môžete umiestniť na záhradu, v zime do domácnosti.Ďalšie výhody víriviek Marimex


Otázky a odpovede

Je možné vírivku Aquamar používať v interiéri i exteréri?

Áno. Ale pri používaní vírivky Aquamar v interiéri je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť, pretože sa zvyšuje riziko poškodenia kobercov/nábytku atď. Preto je nutné zaistiť riadny odtok vytečenej vody a riadne odvetranie vlhkosti. Súčasne je nutné vopred preveriť nosnosť a zaťažiteľnosť podláh.

Zavrieť

Je možné vírivku Aquamar umiestniť na akýkoľvek povrch?

Nie. Umiestnenie vírivky Aquamar je nutné starostlivo zvážiť, pretože vírivka musí byť umiestnená na rovnom a hladkom povrchu. Uistite sa, že na povrchu, ktorý ste zvolili, nie sú žiadne kamene ani iné predmety, ktoré by mohli poškodiť vinylové dno vírivky. Uistite sa, že nech už sa rozhodnete vírivku Aquamar umiestniť kamkoľvek, napríklad na terasu, daná plocha unesie celkovú hmotnosť naplnenej vírivky. Vírivka Aquamar pre 4 osoby bude vážiť cez 800 kg a pre 6 osôb cez 1 000 kg. Vždy použite pod vírivku vhodnú podložku s ohľadom na váhu, povrch podkladu a vlhkosť, ktorá sprevádza prevádzku vírivky.

Zavrieť

Kto môže vírivku Aquamar používať?

Pri nastavovaní a používaní vašej vírivky Aquamar by mala byť vždy prítomná dospelá osoba. Ak vírivku Aquamar používajú deti, odporúčame nastaviť nižšiu teplotu. Deti mladšie ako 8 rokov by mali byť neustále pod dohľadom. Deti staršie ako 8 rokov môžu vírivku Aquamar používať, na základe rozhodnutia zodpovednej dospelej osoby, a to podľa mentálnych a fyzických schopností dieťaťa či zverenej osoby.

Vírivku Aquamar neodporúčame používať počas tehotenstva. Ďalej osobám pod vplyvom drog, či alkoholu. Ľudia s chronickým alebo iným ochorením môžu vírivku používať iba po poradení s lekárom.

Zavrieť

Ako spoznám, že je vírivka správne nafúknutá?

Po správnom nafúknutí by ste mali byť schopní mierne zatlačiť rukou približne 4-5 cm do horného okraja. Správne nafúknutie vírivky zaisťuje optimálnu výkonnosť plášťa a znižuje riziko roztrhnutia a poškodenie švov. Na pohmat odporúčame podľa subjektívneho pocitu skôr mäkšie, pretože ohriatím počas dňa dochádza k rozpínaniu vzduchu vo vnútri a slabším nafúknutím sa tak vyvarujete pretlakovaniu.

Zavrieť

Ako dlho trvá nafúknutie a naplnenie vírivky Aquamar?

Vzhľadom na to, že motor a vykurovací systém sú zabudované a už pripojené, môže byť vírivka Aquamar nafúknutá a pripravená na naplnenie za menej ako 5 minút. Pokiaľ máte dobrý tlak vody a správne pripojenú hadicu, naplní sa približne za 60-75 minút.

Zavrieť

Ako dlho trvá, kým sa voda vo vírivke Aquamar ohreje.

Ohriatie závisí od vonkajšej teploty a teploty vody, ktorou sa vírivka Aquamar plní. Odporúčame počkať 12-24 hodín, než voda dosiahne požadovanú teplotu. Zakaždým, keď vírivku Aquamar vypnete, teplota vody klesne, preto si pred použitím vždy nechajte dostatok času na ohriatie. Voda sa ohrieva o cca 1-2 ° C / h. Zrýchlenie ohrevu je možné napomôcť napustením vlažnej, alebo teplej vody a zakrytím kúpeľa pri ohreve. Spustené bublinky vodu ochladzujú, preto má ohrev prebiehať bez bublín.

Zavrieť

Ako nastaviť teplotu?

Postupujte podľa nasledujúcich 5 krokov:
 1. Skontrolujte, či sa na ovládacom paneli zobrazuje teplota.
 2. Stlačte tlačidlo "TEMPERATURE" (TEPLOTA), čo spôsobí, že čísla na ovládacom paneli začnú nepretržite blikať.
 3. Pomocou šípok (ZVÝŠIŤ TEPLOTU) alebo dole (ZNÍŽIŤ TEPLOTU) zvoľte požadovanú teplotu vody.
 4. Hneď ako sa na ovládacom paneli zobrazí požadovaná teplota, stlačte znovu tlačidlo TEMPERATURE, čím sa blikanie ukazovateľa zastaví. Teplota je teraz nastavená a uzamknutá.
 5. Ak chcete spustiť vykurovací systém, stlačte tlačidlo „HEAT“ (OHREV) – na tlačidle ohrevu aj na tlačidle filtra sa rozsvieti červená LED kontrolka. Filtračný systém začne automaticky cirkulovať vodu. Nakoniec na vírivku Aquamar nasaďte horný kryt a nechajte ohrev ohriať vodu na požadovanú teplotu.
Po dosiahnutí teploty sa ohrev a filtrácia zastaví, kontrolka ohrevu však zostane svietiť. Hneď ako teplota vody klesne o 2 °C pod nastavenú hodnotu, ohrev a filtrácia sa automaticky znovu spustí a pobeží, kým nebude opäť dosiahnutá nastavená teplota.

Zavrieť

Čo mám robiť, keď sa teplota nezvyšuje?

Celkový výkon a funkciu ohrevu vašej vírivky môžu ovplyvniť znečistený filter a vodný kameň. Ako prvý krok vyperte alebo vymeňte filter. Pokiaľ nepomohla ani výmena filtra, vyčistite vodné cesty v technológii. Skúste postupovať nasledovne: Vyperte, alebo vymeňte filter. Pokiaľ nepomohla ani výmena filtra, vyčistite vodné cesty v technológii:
 1. Odpojte vírivku zo siete.
 2. Vyberte RCD zástrčku zo zásuvky.
 3. Počkajte 10 sekúnd a potom RCD zástrčku zapojte späť do sieťovej zásuvky.
 4. Vyberte filter a na vstup filtra umiestnite rukávový filter, aby sa do čerpadla/ohrevu nedostali žiadne nečistoty.
 5. Vypnite čerpadlo, vezmite záhradnú hadicu a prepláchnite vstupný a výstupný otvor filtra. Týmto spôsobom by ste mali odstrániť všetok vodný kameň alebo nečistoty. Pomocou sieťky pozbierajte a odstráňte všetky voľné častice.
 6. Znovu zapnite vírivku (bez filtra, aby ste vyskúšali, či je vírivka funkčná).
  – Stlačte tlačidlo „TEMP“ a zadajte požadovanú teplotu.
  – Stlačte tlačidlo „TEMP“ a tlačidlo „HEAT“.
 7. Nasaďte horný kryt.
 8. Čistenie vodných ciest (aj chemické) odporúčame vykonávať priebežne, ako prevenciu.
Po dokončení nechajte vírivku niekoľko hodín bežať, teplota vody by mala začať stúpať. Pokiaľ tento postup problém neodstráni, je potrebné odovzdať vírivku do servisu.

Vírivka Aquamar je napájaná podľa štandardu UK 13 A/240 V a jej zástrčky sú zabezpečené vstavanou jednotkou prúdového chrániča. Ak pri zapojení do zásuvky dôjde k aktivácii prerušovača zemného spojenia, potom bezpečnostné prvky výrobku fungujú tak, ako majú.

Uistite sa, že na prevádzku vírivky Aquamar je použitá vhodná zásuvka a že táto zásuvka je úplne zakrytá, aby do nej nevnikla voda. Neodporúča sa používanie predlžovacieho kábla.

Zavrieť

Prečo ovládací panel vírivky ukazuje vysokú teplotu?

V prípade, že ovládací panel Aquamar zobrazuje vyššiu hodnotu, než ktorá je naprogramovaná, je problém pravdepodobne spôsobený malým množstvom zvyškovej vody (maximálne 300 ml) v okolí vykurovacieho telesa, kde sa nachádza senzor teploty – preto sa zobrazuje údaj, ktorý neodráža skutočnú teplotu vody v kúpeli. To je zvyčajne spôsobené zablokovaním v dôsledku usadzovania vodného kameňa, znečisteného filtra alebo zablokovaného rotora.

Pokiaľ k tomu dôjde, postupujte nasledovne:
 1. Aktivujte filtráciu, aby voda vo vírivke mohla cirkulovať.
 2. Zapnite na niekoľko minút vzduchové trysky, aby sa rozptýlili prípadné zhluky teplej vody.
 3. Odpojte vírivku zo siete, čím ju resetujete. Počkajte 30 minút, aby vykurovacie teleso vychladlo.
 4. Vykonajte nasledujúce kroky nižšie uvedených 2 bodov podľa pokynov v sekcii chybový kód HL, aby ste sa uistili, že nedošlo k zablokovaniu.
  – Usadzovanie vodného kameňa
  – Znečistený filter

Zavrieť

Prečo je vírivka Aquamar nadmerne hlučná?

Vírivka Aquamar by pri správnej funkcii nemala byť nadmerne hlučná. Skontrolujte filter, ak je viditeľne znečistený, vyčistite ho alebo vymeňte. Zaistite, aby filter nebol naskrutkovaný príliš pevne, pretože táto skutočnosť môže spôsobovať hluk a kolísanie teploty.

Zavrieť

Ak je prietok slabý alebo žiadny, vypnite čerpadlo a skúste postupovať nasledovne:

Odpojte vírivku na 10 minút od napájania

 1. Čistý filter - Uistite sa, že je filter čistý a nepotrebuje vymeniť. Znečistený alebo starý filter môže byť príčinou zablokovania. Pozri sekciu „Ako často je nutné meniť filter a ako sa čistí?“. Po vyčistení filtra je rukávový filter nutné opláchnuť pod tečúcou vodou, aby sa dôkladne vyčistil.
 2. Sitko - Skontrolujte a prípadne vyčistite sitko príruby pre filter. Pokiaľ nepomôže čistenie, je nutný servis.
 3. Usadeniny vodného kameňa - Ak chcete odstrániť usadeniny vodného kameňa, pretiahnite záhradnú hadicu vstupným a výstupným otvorom filtra a prepláchnite ich, čím odstránite všetky nečistoty alebo vodný kameň. Pomocou sieťky pozbierajte a odstráňte všetky voľné častice. Každý týždeň používajte odvápňovač Marimex Studňa Mineral, ktorý zabraňuje tvorbe a usadzovaniu vodného kameňa. Týmto spôsobom zaistíte bezproblémový chod vašej vírivky.

Zavrieť

Funkcia bubliniek vírivky Aquamar sa sama zastavila, je to normálne?

Vzduchové trysky sa automaticky zastavia po 20 minútach nepretržitého používania, aby sa zabránilo prehriatiu kompresora (dúchadla). Po 10 minútach ich možno znova spustiť. Vzduchové trysky je možné zastaviť alebo znovu spustiť kedykoľvek počas 20-minútového cyklu.

Zavrieť

Prečo vírivka uchádza?

Počas chladnejšieho počasia sa môže zdať, že vírivka cez noc uchádza, čo je však spôsobené zmenou tlaku vzduchu (v teplom dni sa opäť vráti do pôvodného objemu). Jednoducho ju prifúknite, aby bola na dotyk mäkká, aby sa vzduch mohol rozpínať. Cez teplý deň, je však nevyhnutné kontrolovať a prípadne redukovať tlak v nafukovacom plášti vírivky, aby nedošlo k pretlakovaniu.

Uchádzanie vzduchu môže byť spôsobené buď poškodeným švom, nadmerným nafúknutím/priamym slnečným žiarením, alebo prepichnutím. V prvom rade skontrolujte, či sú všetky ventily správne nasadené, s rovno a pevne utiahnutým závitom.

Zavrieť

Ako opravím prepichnutie?

Pri malom prepichnutí odporúčame opravu vykonať na prázdnej a nafúknutej vírivke Aquamar. Pri veľkej diere sa odporúča vyfúknutie vírivky. Opravované miesto so záplatou je lepšie na niekoľko hodín zaťažiť. V žiadnom prípade nesmie bežať čerpadlo na sucho!

Pred aplikáciou opravnej záplaty sa uistite, že je opravovaný povrch čistý a suchý. Zarežte opravnú záplatu na požadovanú veľkosť a uistite sa, že je dostatočne veľká, aby úplne zakryla prepichnutie. Pokiaľ je diera väčšia, je nevyhnutné, aby záplata cez otvor presahovala aspoň 1-3 cm podľa veľkosti a umiestnenia. Naneste lepidlo priamo na opravnú záplatu a opatrne ju prilepte na miesto. Nechajte záplatu a lepidlo aspoň 10 minút zatuhnúť, než opäť naplníte vírivku Aquamar vodou.

Zavrieť

Prečo je na dne vírivky otvor o veľkosti desaťcentovky?

Tento otvor tam má byť. Umožňuje uvoľnenie zachyteného vzduchu spod vírivky pri jej prvom naplnení.

Zavrieť

Prečo sú na dne vírivky záhyby?

Umiestnenie vírivky na penový chránič podlahy pomôže minimalizovať vznik záhybov. Vždy je nutné mať prebytok materiálu, aby bola umožnená expanzia, takže akonáhle je vírivka plná vody, vďaka hmotnosti, pôsobeniu tepla a času sa záhyby vyhladia.
Záhyby je možné tiež vyhladiť tak, že do vírivky napustíte niekoľko centimetrov vody a bosými nohami ich vytlačíte, pričom začnete uprostred a budete postupovať smerom von. Záhyby nebudú mať vplyv na výkon vírivky, časom sa vplyvom hmotnosti a tepla vody vyhladia.

Zavrieť

Prečo je vírivka vydutá?

Pokiaľ je stena alebo horný okraj vírivky vydutý alebo nadmerne veľký, je to spôsobené rozpínaním vzduchu vo vnútri stien, a to buď v dôsledku nadmerného nafúknutia, alebo nadmerného vystavenie priamemu slnečnému žiareniu. Keď sa vzduch v dôsledku slnečného žiarenia zahrieva, sú dodatočne namáhané vnútorné zvary, čo môže viesť k ich poškodeniu. Uistite sa, že je vírivka Aquamar zakrytá a nie je používaná na priamom slnku. Tlakomerom sa tiež uistite, že nie je pretlakovaná a prípadne regulujte tlak upustením vzduchu.

Je úplne bezpečné používať vírivku Aquamar s vypuklou stenou alebo o nadmernej veľkosti, odporúčame však upustiť malé množstvo vzduchu, aby sa za horúceho počasia mohol vzduch rozpínať. Opatrné povolenie vypúšťacieho ventilu o malý kúsok umožní pomalé uvoľnenie vzduchu. Upozorňujeme, že plášť sa nevráti do pôvodného tvaru. Vírivku nafukujte iba na 90-95 % objemu, najmä za teplého alebo horúceho počasia. Vírivka by mala byť stále mäkká na dotyk, aby sa vzduch mohol rozpínať.

Zavrieť

Prečo je vírivka bez napájania alebo sa vypína?

Dôvodov môže byť celý rad, pozri nižšie:

Vírivka by mala byť vždy zapojená do vhodnej pevnej sieťovej zásuvky. Ak používate vonkajšiu zásuvku, musí byť vhodná na vonkajšie použitie. Prečítajte si nižšie uvedené body, aby ste sa uistili, že vírivka je správne a bezpečne nastavená.
 1. Predlžovací kábel NEODPORÚČAME používať predlžovací kábel, hrozí riziko požiaru. Dlhý alebo zlý kábel môže spôsobovať prebíjanie, či straty energie a tým zlé funkcie chrániča.
 2. Vonkajšia zásuvka Odporúčame používať vonkajšiu sieťovú zásuvku, ktorá je plne vodotesná, je vybavená ochranným krytom, ktorý sa ÚPLNE uzatvára, a ktorá je namontovaná kvalifikovaným elektrikárom. V opačnom prípade dôjde k vniknutiu vody, tým spôsobeniu skratu, či oblúku a poškodeniu vírivky, či zdravia.
 3. Preťažený elektrický okruh Pokiaľ je elektrický okruh používaný pre viac spotrebičov, je nutné ho mať na to správne dimenzovaný, vrátane správneho ističa, inak pri preťažení bude istič „vypadávať“.
 4. Preťažená zásuvka Preťaženie zásuvky môže spôsobiť výpadok napájania a prípadne aj roztaviť vodiče, čo môže viesť k požiaru alebo nenapraviteľnému poškodeniu zásuvky a všetkých pripojených spotrebičov.
 5. Vlhké steny, kondenzácia a vystavenie dažďu Akákoľvek vlhkosť a vniknutie vody dovnútra zásuvky môže rýchlo zvýšiť prúd pretekajúci obvodom, čo môže spôsobiť skrat, pretože dôjde k vyhodeniu poistky a škody na vírivke aj v elektrickom okruhu.
 6. Prúdový chránič Vypnutie vírivky tiež môže spôsobiť druhý prúdový chránič, ktorý je umiestnený v elektrickom okruhu v domácnosti - vírivka má vlastný a 2 chrániče v jednom okruhu sa môžu navzájom rušiť.
 7. Uvoľnená poistka Uvoľnená poistka môže spôsobiť vypnutie vírivky. Najprv skontrolujte vyššie uvedené body. Skúste postupovať nasledovne:
  – Vymeňte poistku v zadnej časti RCD zástrčky.
  – Resetujte vírivku tým, že ju na 10 minút odpojíte zo siete.
  a. Stlačte tlačidlo „Off/Test“ na RCD zástrčke.
  b. Počkajte 10 sekúnd, a potom ju stlačením tlačidla „On/Reset“ na RCD zástrčke znovu zapnite.
   

Zavrieť

Čo keď ovládací panel vírivky Aquamar nefunguje/nesvieti?

Skúste postupovať nasledovne:

 
 1. Resetujte vírivku stlačením tlačidla „Off/Test“ na RCD zástrčke. Počkajte 10 sekúnd, a potom ju stlačením tlačidla „On/Reset“ na RCD zástrčke znovu zapnite.
 2. Ak vyššie uvedený postup problém nevyrieši, je možné, že bude nutné vymeniť ovládací panel.

Zavrieť

Ako často je nutné meniť filter a ako sa čistí?

Dodržiavaním jednoduchých pravidiel môže predĺžiť životnosť filtra alebo nutnosť jeho čistenia aj počas dňa pri užívaní: dôkladná očista tela pred použitím vírivky, pred vstupom riadne očistenie, či umývanie nôh. V prípade, keď vírivka nie je využívaná, prikrývajte krytom, aby do vody nepadal prach, peľ a iné nečistoty.

Filter čistite prepláchnutím pod tečúcou vodou - pod stredným až mierne silným prúdom. Otáčaním zo všetkých uhlov, strán, zvnútra aj z vonku. Nezasahujte kefami, ani iným hrubším čistidlom, mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu.

Zavrieť

Ako vyčistím vodu vo vírivke Aquamar?

Na udržanie čistej vody vo vašej vírivke Aquamar odporúčame zakúpiť a používať chemické prípravky pre vírivky Marimex. Kompletnú ponuku chemických prípravkov pre vírivky, ktoré udržujú vodu v zdravotne nezávadnom stave, nájdete na našom e-shope: https://www.marimex.sk/chemia-pre-virive-bazeny/

Na čistenie od hrubších nečistôt použite sieťku, či vhodný vysávač do bazénov. Na čistenie od rias a baktérií použite vhodné chemické prostriedky určené pre vírivé vane. Ak už nepomáhajú na vyčistenie chemické prípravky na údržbu vody, bude nevyhnutné vykonať jej výmenu. Pred výmenou odporúčame vykonať chemické čistenie celej vírivky špeciálnym prostriedkom na vírivé vane.

Zavrieť

Ako vyčistím steny vírivky Aquamar?

Steny vírivky odporúčame umyť pomocou teplej mydlovej vody a čistej handričky a následne opláchnuť čistou vodou.

Zavrieť

Koľko bude stáť prevádzka vírivky Aquamar?

Prevádzkové náklady sa líšia v závislosti od taríf vášho poskytovateľa elektriny. Musíte tiež zvážiť, ako často a ako dlho budete vírivku Aquamar používať. Ak potrebujete vypočítať náklady na používanie vírivky, informujte sa u svojho dodávateľa elektriny o aktuálnych tarifách.
Tip: Ohrev odporúčame zapínať iba na 24-36 hodín pred použitím, aby sa náklady znížili na minimum. Používanie filtračného systému na cirkuláciu vody v čase, keď sa voda vo vírivke neohrieva, pomôže udržať zdravotnú nezávadnosť vody. Pri ohrievaní používajte kryt na zrýchlenie ohrevu a zníženie chladnutia. Nepúšťajte bubliny - vodu ochladzujú. Môžete napustiť teplou vodou z radu - max. 40 °C.

Zavrieť

Môžem na napájanie vírivky Aquamar používať predlžovací kábel?

NEODPORÚČAME používať predlžovací kábel, hrozí riziko požiaru. Odporúčame použiť externú sieťovú zásuvku, ktorá je odolná voči poveternostným vplyvom. Pokiaľ túto zásuvku nemáte, požiadajte odborníka, aby ju nainštaloval. Vírivka Aquamar by mala byť vždy zapojená do vhodnej pevnej sieťovej zásuvky. Ak používate vonkajšiu zásuvku, uistite sa, že je vhodná na vonkajšie použitie, odolná voči poveternostným vplyvom a vybavená ochranným krytom. Uistite sa, že zásuvka a jej okolie nie sú vlhké alebo sa v nej nekondenzuje vlhkosť. Pred použitím skontrolujte, či sieťová zásuvka a RCD zástrčka nie sú viditeľne poškodené alebo či v nich nestojí voda.

Zavrieť

Ako znížiť riziko vzniku podráždenia kože z vírivky?

Pomocou testovacích prúžkov aspoň dvakrát denne skontrolujte hladiny chlóru a pH – vo vírivke s kvalitnou dezinfekciou a kontrolou pH je menej pravdepodobné, že dôjde k šíreniu zárodkov.
Pre vírivky sú odporúčané nasledujúce hodnoty:
 • voľný chlór (3–10 ppm) alebo bróm (4–8 ppm),
 • hodnota pH 7,2–7,8.

Denné kontroly pre údržbu vody:
 • Kontrolujete hladinu chlóru a pH aspoň dvakrát denne?
 • Kontrolujete hladinu chlóru a pH častejšie, keď vírivku používa veľa ľudí?
 • Odstraňujete pravidelne viditeľný sliz alebo biofilm na povrchu vody alebo na vnútorných stenách vírivky?
 • Čistíte a vymieňate pravidelne filter?
Číra voda, ktorá vyzerá čisto a je z nej cítiť chlór, NIE JE známkou zdravotne nezávadnej vody.
Čistej, nezávadnej vode výrazne pomáha, ak používatelia vykonávajú dôkladnú očistu tela pred vstupom do kúpeľa.
V prípade podozrenia na dráždivú vodu, či vznik reakcie na použitú chémiu, vodu ihneď vymeňte za čistú a ďalšiu chémiu užívajte s rozvahou a po porade s lekárom. Aj kúpeľ v samotnej čistej teplej vode môže výrazne vysušovať pokožku, preto po jej využití ošetrite pokožku, podľa odporúčania lekára.

Zavrieť

Ako vyfúknuť vírivku?

Úplné vyfúknutie vírivky trvá približne 20 minút. Po vypustení vírivky Aquamar odporúčame zapnúť funkciu bubliniek až na 20 minút, aby ste z vírivky odstránili posledné zvyšky vody. Vyfúknutie prebieha povolením vzduchového ventilu. Pre rýchlejšie a dôkladnejšie vyfúknutie môžete použiť vysávač.

Zavrieť

Ako sa vírivka Aquamar vypúšťa a ako dlho to trvá?

Pri prvom vypustení, vyfúknutí a zbalení vírivky Aquamar odporúčame počkať aspoň 2 hodiny. Postupujte podľa nasledujúcich pokynov:
 1. Najprv vypnite ohrev vírivky Aquamar.
 2. Uistite sa, že odtoková zátka na dne vírivky Aquamar je na svojom mieste.
 3.  
 4. Otvorte odtok vody na vonkajšej stene vírivky Aquamar a naskrutkujte nafukovaciu hadicu.
 5.  
 6. Vytiahnite plastovú zátku z odtoku na dne vírivky Aquamar a voda začne vytekať.
 7.  
 8. Akonáhle vo vírivke Aquamar nie je žiadna voda, pomocou huby zotrite prebytočnú vodu.
 9.  
 10. Zapnite funkciu bubliniek na dobu až 20 minút (jeden celý cyklus), aby ste vypustili zostávajúcu vodu a pomohli vysušiť potrubie. Pokiaľ nie je potrubie po prvom cykle úplne suché, môže byť nutné spustiť 20-minútový cyklus znova.
 11.  
 12. Po dokončení vypúšťania vyberte nafukovaciu hadicu a nasaďte odtokovú zátku.
 13.  
 14. Na dne vírivky stále zostane malé množstvo vody, ktoré je nutné zotrieť čistou handričkou alebo utierkou.
 15.  
 16. Pre úplné vysušenie a odparenie prehliadnutej vlhkosti odporúčame zabaliť vírivku na uskladnenie až po niekoľkých dňoch po vypustení a mechanickom vysušení. Ideálne rozložený plášť na vysušenie ponechajte v teplejšej vetranej miestnosti.
 17.  

Zavrieť

Ako mám vírivku uskladniť?

Pred zbalením vírivky sa uistite, že je úplne suchá, a venujte zvláštnu pozornosť plastovému okraju na dne vírivky, kde sa nachádzajú otvory pre vodné bubliny; v prípade potreby ho utrite do sucha čistou handričkou alebo utierkou. Akonáhle je vírivka suchá, úplne vypustená, zložená a zabalená v krabici, odporúčame ju uložiť na suchom mieste. Ak už nemáte škatuľu, v ktorej bola vírivka Aquamar zabalená, použite šedý vak, ktorý je dodávaný s vírivkou. K vysušeniu je možné si dopomôcť tiež odsatím, alebo vyfúkaním vody vhodným vysávačom zo zle prístupných miest, ako je napríklad potrubie. Skladovanie je potrebné v temperovanej miestnosti (odporúčame pri teplote 10-30°C) mimo zdroja priameho tepla a svetla.

Zavrieť

Parametre

Rozmery a tvar vírivky
Kapacita osôb
4
Tvar vírivky
štvorec
Farba
ratan
Materiál korpusu
ABS+PP
Objem vody
800 l
Rozmer vírivky
154 x 154 cm
Vnútorný rozmer vírivky
110 x 110 cm
Parametre vírivky
Počet trysiek
110
Príkon masážneho čerpadla
600 W
Príkon ohrevu vody
1800 W
Napájanie
220-240 V, 50-60 Hz
Rýchlosť ohrevu vody
0,5-1,5 °C/hod.
Rozmery a hmotnosť balenia
Hmotnosť
24.3 kg
Ostatné parametre
Filtračná jednotka
Zabudovaná
Hĺbka
154 cm
Šírka
154 cm
Výška
65 cm

Otázky a odpovede

Návody a dokumenty

Články

Zákazníci rozhodli o najobľúbenejších produktoch

Zákazníci rozhodli o najobľúbenejších produktoch

Tradičná súťaž nákupného portálu Heureka.sk bola ukončená a víťazi vyhlásení. Sami zákazníci a používatelia rozhodli o najkvalitnejších a najobľúbenejších produktoch na trhu v súťaži Produkt roku 2022. Máme tú česť predstaviť vám 4 výrobky z našej ponuky, ktoré vo svojich kategóriách zvíťazili.

VIAC
Bazénové vysávače

Bazénové vysávače

Zabudli ste pred dovolenku zakryť bazén plachtou a vietor do neho navial lístie a hmyz? Alebo vám deti nosia na bosých mokrých nohách do bazéna nečistoty, ktoré postupne zakrývajú dno? Prípadne by sa hodila rýchla záchrana na odstránenie vyvločkovaných zrazenín? Na to sú tu bazénové vysávače! Pre d

VIAC
5 výhod kúpania vo vlastnom bazéne

5 výhod kúpania vo vlastnom bazéne

Bazén sa stáva neodmysliteľnou súčasťou záhrad. Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Napríklad súkromie pri kúpaní, ľahká dostupnosť či priaznivej obstarávacej ceny niektorých typov bazénov. Poďme sa na ne pozrieť bližšie. 1. Je len váš Vo vlastnom bazéne vás nikto neobmedzuje. Nemôže sa stať, že b

VIAC
Chcite len to najlepšie

Chcite len to najlepšie

Vďaka našim zákazníkom získali výrobky Marimex ocenenie Produkt roku 2019. Veľmi si tejto náklonnosti vážime a snažíme sa na trh i naďalej priniesť len tie najlepšie a najkvalitnejšie výrobky. Spokojnosť našich zákazníkov je pre nás totiž nesmierne dôležitá. Podľa hodnotenia užívateľov nákupného

VIAC
Porovnanie sauny a infrasauny

Porovnanie sauny a infrasauny

Klasické sauny fínskeho typu nie je treba dlho predstavovať. Aspoň minimálnu skúsenosť s nimi má takmer každý. Hitom poslednej doby sa však stali tzv.infrasauny. Oproti klasickým saunám sa v mnohom líšia. Dá sa povedať, že spoločné majú len slovo “sauna” v názve. Pozrime sa na porovnanie sauny a inf

VIAC
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €