5 tipov, ako zabaviť deti na záhrade | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

5 tipov, ako zabaviť deti na záhrade

16.3. 2023

Existuje mnoho zábavných aktivít, ktoré si môžete užiť s deťmi na záhrade. V článku prinášame niekoľko nápadov .

1. Skákanie je v kurze

Záhradné trampolíny sa dlhodobo tešia veľkej obľube. Skákanie baví deti aj dospelých, a navyše sa pri ňom posilňuje svalstvo, zvyšuje aeróbna kapacita a podporuje činnosť srdca. Vďaka precíznemu spracovaniu materiálov a množstvu ochranných prvkov je skákanie na trampolíne bezpečnou zábavou.

2. Súkromný zábavný park

Ihrisko priamo na záhrade je pre deti splnený sen a pre dospelých výhoda toho, že sú deti pod dohľadom. Ale aké hracie prvky vybrať? Veľmi obľúbené sú domčeky, či už samostatné, alebo v kombinácii s rebríkmi, lezeckými stenami a hojdačkami. Úspornejším riešením je jednoduchá hojdačka, či závesný hojdací kruh, ktorý urobí radosť aj dospelým.

3. Bábovečka, podar sa mi

Menšie deti sa skvele vyhrajú na pieskovisku. Stačí sa rozhodnúť, či sa na vašu záhradu bude viac hodiť drevené, plastové, s krytom, bez krytu, alebo napríklad pieskovisko v tvare lode. Vytváranie bábovečiek, tunelov a ciest navyše pomôže rozvíjať kreativitu a motoriku.

4. Hračky na každú príležitosť

Keď svieti slniečko, je veľmi ľahké vymyslieť deťom program. Ale čo keď zaprší ? Ihrisko alebo trampolínu ťažko prenesiete pod strechu. Pre tento prípad sú tu ľahko premiestniteľné hračky. Napríklad Tatru, plastovú kuchynku alebo domček si vaša ratolesť môže užiť ako na záhrade, tak aj doma. Bude tak mať svoju obľúbenú hračku stále pri sebe a na prípadnú nudu a hnevanie nebude čas.

5. Vlastné kúpalisko

Pre všetkých milovníkov kúpania a potápania je ideálnou voľbou nadzemný bazén. Medzi jeho hlavné výhody patrí cenová dostupnosť a jednoduchosť montáže. Dopoludnia ho postavíte a popoludní sa aj s deťmi môžete kúpať. Ak by ste chceli myslieť viac na seba, kúpte na záhradu nafukovaciu vírivku. Cez deň sa v nej vyšantia deti, večer si užijete kúzelné domáce wellness.

Tieto tipy sú len niektoré z mnohých spôsobov, ako zabaviť deti na záhrade. Najlepšie je nájsť takú aktivitu, ktorá deti baví a zároveň im pomáha rozvíjať ich schopnosti.


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €