V KOŠÍKU MÁTE 0,00 0
Do dopravy zdarma chýba 50
Pri používaní studničnej vody alebo vysokom pH môže pri aplikácii chlórových prípravkov prísť k zakaleniu bazénovej vody. V takýchto situaciách je ideálny prípravok Studna. Odporúčame  používať súbežne s dopustením vody do bazéna. Prvá dávka by mala byť 100 ml na m3 vody.
 
 
 
Pri znečistení vody spôsobeným bežným používaním sa pridáva Vločkovač. Prípravok na seba naviaže čiastočky nečistôt, ktoré potom klesnú ku dnu. Tam sa o nich postará bazénový vysávač. Pri aplikácii Vločkovača je treba dodržať doporučené dávkovanie. V opačnom prípade totiž môže prísť k zakaleniu vody. Vločkovač sa nemá na čo naviazať, riešením je preto umelé znečistenie vody.
Okrem pravidelného používania Vločkovača odporúčame raz za 1-2 týždne ošetriť vodu Projasňovačom, ktorý vode dodá iskru a “oživí” ju.

Dátum: 22.5.2015
Text k datu

Zoznam produktov

Aquamar Chlor Shock 2,7 kg

Aquamar Chlor Shock 2,7 kg
Akcia
Výpredaj
-50%

Rýchlo zvyšuje koncentráciu chlóru, ktorý ničí riasy vo vode.

Odporúčaná cena44,29

22,29 Skladom

Aquamar Triplex 0,9 kg mini

Aquamar Triplex 0,9 kg mini
Akcia
Výpredaj
Viac možností
-48%

Trojzložkové minitablety pre kompletné ošetrenie bazénovej vody.

Odporúčaná cena19,89

10,39 Skladom

Aquamar Prejasňovač 1 l

Aquamar Prejasňovač 1 l
Akcia
Výpredaj
Viac možností
-43%

Prípravok slúži k prejasneniu bazénovej vody, ktoré jej dodá tú správnu iskru.

Odporúčaná cena15,00

8,59 Skladom

Aquamar Studňa Mineral- 1l

Aquamar Studňa Mineral- 1l
Akcia
Výpredaj
-38%

Znižuje tvrdosť studničnej vody, zbavuje ju prebytočných minerálov a tým aj hnedého zákalu.

Odporúčaná cena15,00

9,29 Skladom

Súvisiace články

Ako priebežne ošetrovať vodu v bazéne

Ako priebežne ošetrovať vodu v bazéne

Počas prevádzky bazéna sa na stenách , a to predovšetkým v úrovni hladiny usadzujú nečistoty ( vodný kameň , prach , hmyz atď ) , ktoré podporujú tvorbu rias a zákalov , preto je dôležité tieto nečistoty pomocou vysávačov , kief alebo iných pomôcok priebežne odstraňovať . Nečistoty na dne odstránime odsatím , nečistoty na hladine a vo vodnom stĺpci odstránime pomocou sieťok . Usadenú nečistotu

Čo vyjadruje hodnota pH?

Čo vyjadruje hodnota pH?

Kyslosť či zásaditosť vodných roztokov vyjadrujeme hodnotou pH. V praxi chemického ošetrovania vody stačí vedieť, že pH sa pohybuje v rozsahu 1-14. pH = 7 je roztok presne neutrálny. Hodnoty nižšia ako 7 charakterizujú zvyšujúce sa kyslosť a hodnoty vyššie ako 7 naopak zásaditosť. Ideálna hodnota pre bazény je 6,8 - 7,2. pH vyššie ako 7,2 vedie k tvorbe rôznych minerálnych zákalov a tvorbe

Dráždenie očí a pokožky

Dráždenie očí a pokožky

Dráždenie očí a pokožky bez ďalších nepríjemných prejavov (chlórový zápach) má pravdepodobne na svedomí pH vody. Zmerajte pH testrmi hodnotu a upravte vodu prípravkami Aquamar pH plus alebo Aquamar pH minus.

Dráždenie očí, pokožky a nepríjemný chlórový zápach

Dráždenie očí, pokožky a nepríjemný chlórový zápach

Dráždenie očí a pokožky spolu s nepríjemným zápachom chlóru má pravdepodobne na svedomí viazaný chlór, pH vody. Zmerajte a upravte pH prípravky Aquamar pH plus alebo Aquamar pH minus. Zmerajte koncentráciu viazaného chlóru testerom. Ak je koncentrácia vyššia ako 0,3 mg/l, spravte šokové ošetrenie prípravkom Shock Chlor.

Druhy znečistenia a ich odstránenie

Druhy znečistenia a ich odstránenie

Zakalená voda Zakalenie môže mať viac príčin - prítomnosť minerálov, rias, organický zákal atď. Ako sa zbaviť znečistenia? Skontrolujte správny chod filtrácie. Skontrolujte hodnotu pH a koncentráciu voľného chlóru poprípade peroxidu, testerom. Pridajte prípravok Chlor Shock. Po 24 hodinách pridajte Vločkovač. Ak