Ako správne vybrať bazén Orlando | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Ako správne vybrať bazén Orlando

1.) Bazén Orlando s pieskovou filtráciou

Pokiaľ ste si kúpili bazén Orlando s pieskovou filtráciou už v balení, nemusíte dokupovať žiadny ďalší vodoinštalačný materiál (skimmer, prechodka, redukcia, hadice...), všetko potrebné už balenie bazéna s pieskovou filtráciou obsahuje.

2.) Bazén Orlando bez filtrácie

Novšie balenie bazéna Orlando bez filtrácie (od roku 2011) už obsahuje skimmer aj hadice, pokiaľ však máte staršie balenie (do roku 2011), budete musieť dokúpiť ešte hadice a skimmer. Pokiaľ máte pripravenú pieskovú filtráciu, hadice a skimmer, pripevníme ku stene bazéna skimmer. Do skimmera následne zapojíme hadice a tie nakoniec napojíme na pieskovú filtráciu. V tomto prípade tiež žiadnu redukciu nepotrebujeme.
 

3.) Bazén Orlando s kartušovou filtráciou

Pokiaľ máte bazén Orlando s kartušovou filtráciou a napriek tomu sa nejedná o skimmfiltráciu, máte kartušovú filtráciu zapojenú do bazéna cez hadice a skimmer. V tomto prípade skimmer aj hadice ponecháme a na miesto kartušovej filtrácie len zapojíme pieskovú filtráciu. Žiadnu redukciu v tomto prípade nepotrebujeme.
 

4.) Bazén Orlando s kartušovou skimmfiltráciou

Predaj tejto verzie bazéna s filtráciou bol ukončený v roku 2010, stále je však možné sa u niektorých predajcov s týmito "zbytkami" stretnúť.
Pokiaľ máte doma jeden zo starších typov bazéna Orlando s kartušovou filtráciou, máte ho s tak zvanou skimmfiltráciou - čo je skimmer a kartušová filtrácie v jednom. V tomto prípade postačí redukcia, ktorou si môžete objednať TU. Redukciu potom umiestnite namiesto motora v spodnej časti skimmfiltrácie. Na túto redukciu potom jednoducho pripojíte prívodnú a vývodnú hadicu k pieskovej filtrácii. Skimmfiltrácia tu tak už plní len funkciu skimmera.
 
 
Na tomto videu sa dozviete, ako pripojiť pieskovú filtráciu k bazénu Orlando s kartušovou filtráciou. Pokiaľ máte bazén Orlando so skimmerom Olympic (bazén Orlando bez filtrácie), k pripojeniu pieskovej filtrácie nebudete potrebovať našu redukciu.
 
 

Súvisiace články

Aké príslušenstvo si musím zaobstarať?

Aké príslušenstvo si musím zaobstarať?

Odporučíme vám vhodné príslušenstvo na začiatok.
Aké typy nadzemných bazénov ponúkame?

Aké typy nadzemných bazénov ponúkame?

Prehľad nadzemných bazénov, ktoré môžete u nás kúpiť.
Ako k bazénu Orlando filtráciou pripojiť pieskovú filtráciu?

Ako k bazénu Orlando filtráciou pripojiť pieskovú filtráciu?

Objednajte si našu redukciu k bazénu Orlando na pripojenie pieskovej filtrácie
Ako na montáž bazéna

Ako na montáž bazéna

Pred stavbou bazéna je nutné pripraviť rovné podložie, najlepšie s hlineným povrchom a tenkou vrstvou piesku. Medzi podložím a bazénom sa pokladá špeciálna geotextília zamedzujúca plesniveniu a prerastaniu trávy. Pri montáži nesmieme zabudnúť na prevádzkový priestor, ktorý je potrebný okolo bazéna ponechať z dôvodu čistenia a ďalšej manipulácie. Všetko sa ďalej odvíja od konkrétneho typu bazéna....
Ako prebieha stavba bazéna Orlando

Ako prebieha stavba bazéna Orlando

Orlando je typ bazéna s kovovou konštrukciou. Na rozdiel napr. od bazéna Tampa, ktorý je celoplastový, steny Orlanda sú vyrobené z vysoko kvalitného plechu. Povrch stien je ošetrený galvanizáciou. Pevnosť a odolnosť konštrukcie dovoľuje využiť celú vodnú plochu, čo pri nafukovacích bazénoch nie je celkom možné. Bazén je z vnútra vyplnený odolnou fóliou. Pri montáži bazéna Orlando je potrebná zvýšená...
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €