02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Bazén Orlando Premium DL 3,66 x5, 48 m s pieskovou filtráciou a príslušenstvom

Cena s DPH 1 089,00
Cena bez DPH 907,50
Eshop - Nie je skladom?
Predajňa - Nie je skladom?
Osobné odbery - Na vyzvanie?
Eshop - Nie je skladom?
Predajňa - Nie je skladom?
Osobné odbery - Na vyzvanie?
Kód tovaru: 19900103
 • Popis produktu
 • FAQ
 • Parametre
 • Hodnotenia a diskusie
 • Návody
 • Články
 • Náhradné diely
 • Kompatibilné diely

Popis produktu:

Oválny bazén, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie z celého radu bazénov Orlando Premium. Oválne bazény, vďaka svojmu tvaru, poskytujú dostatočnú dĺžku vodnej plochy, ale pri tom na stranách bazénov zostáva dostatok miesta napríklad na príjemné posedenie vybavené záhradným nábytkom a slnečníkom.
 
Všetky bazény z radu Orlando Premium si môžete nechať na záhrade postaviť ako klasické nadzemné bazény alebo ich tiež môžete buď čiastočne alebo takmer úplne zapustiť do zeme. Firma Marimex.cz však zapustenie bazénov nerealizuje, ani neposkytuje poradenstvo v tejto oblasti. Teleso bazéna je vyrobené z kvalitného nemeckého hlbokoťažného plechu a to dvakrát silnejšieho, než je bežné pri klasických nadzemných bazénoch. Tento je navyše povrchovo upravený žiarovým obojstranným zinkovaním a štvorvrstvovým vypaľovaným lakom. Použité materiály a špeciálne konštrukcie umožňujú ponúkať bazény s hĺbkou 1,2 metra, ktorá je obvyklá práve len pri luxusných kopaných bazénoch.
 
Bazény nového radu Orlando Premium sú vybavené špeciálnou lištou s vlnolamom. Vnútorné steny aj dno nových bazénov sú pokryté zosilnenou fóliou, ktorá sa doteraz používala výhradne pri klasických kopaných bazénoch. Tým zákazníkom, ktorí sa rozhodnú bazén nezapúšťať, sme vyšli v ústrety novým dizajnom vonkajších stien, v elegantnej šedej farbe, ktorá tak umožňuje estetické začlenenie bazéna do architektúry záhrady.

Výhody bazénov Orlando


Odolnosť

Bazén Orlando pozostáva z fólie napnutej na pevných oceľových plátoch. Vďaka tomu je vysoko stabilný a zároveň odolný voči mechanickému poškodeniu.

Možnosť zapustenia

V prípade dodržania odborných pokynov na úpravu pozemku je možné bazén čiastočne, alebo úplne zapustiť do zeme. Vznikne tak dojem upravenej záhrady bez narušenia terénu.

Celoročné riešenie

Vzhľadom k vlastnostiam konštrukcie, bazén zostáva na záhrade po celý rok. V zimnom období sa iba čiastočne upustí voda, odpojí príslušenstvo a bazén sa pomocou prípravkov bazénovej dezinfekcie zazimuje.Pripojenie filtrácie:

K bazénu je dodávaná piesková filtrácia ProStar Profi 6 s výkonom 6 m3/hod., vrátane spojovacieho materiálu a priechodok stenou bazéna. Piesková filtrácia má 6-cestný ventil, prietok 6 m3/hod., nádobu na 35 kg piesku. Príkon filtrácie je 450 W.
Pre napojenie filtrácie je dodávaný skimmer Olympic, s napojením hadíc s priemerom 32 mm (5/4").

Zloženie bazénového setu

Bazénový set obsahuje tieto produkty:

 • 1x Bazén Orlando Premium DL 3,66x5 ,48 m bez príslušenstva
 • 1x Piesková filtrácia ProStar Profi 6
 • 1x Skimmer Olympic

Bazénový set obsahuje všetky potrebné diely na prepojenie bazéna a filtrácie (napr. hadice, pásky na upevnenie hadíc, apod.).

Bazén je vhodný na použitie aj so slanou vodou, možno naň napojiť solinátor (za podmienky, že filtrácia má dostatočný výkon pre daný solinátor).

Uskladnenie bazéna Orlando:

Bazény Orlando nie je nutné mimo kúpaciu sezónu upratovať, môžu zostať postavené po celý rok. Po skončení kúpacej sezóny je však nutné bazén zazimovať - upustiť vodu pod úroveň vratnej trysky, odpojiť filtráciu a ďalšie príslušenstvo a do bazéna aplikovať chemické prípravky na zazimovanie bazéna. Dôrazne neodporúčame vypúšťať celý bazén a vynímať bazénovú fóliu z bazénovej konštrukcie. Bazén by sa mohol zrútiť a mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu. Detailné informácie o zazimovaní bazéna nájdete v návode, prípadne v našej Poradne 

Parametre

Celkový objem vody v bazéne
17,5 m3
Farba
šedá
Hmotnosť
94.85 kg
Konštrukcia
ocelová stena
Krycia plachta súčasťou balenia
nie
Modelová rada
Bazény Orlando Premium
Podložka súčasťou balenia
nie
Poznámka k filtrácii
ProStar Profi 6, bez pieskovej náplne
Schodíky súčasťou balenia
nie
Tvar bazéna
ovál
Výkon filtrácie
6 gr/m2
Značka
Marimex

Otázky a odpovede

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €