Dva tipy na bezchlórové ošetrenie bazéna | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Dva tipy na bezchlórové ošetrenie bazéna

Viete, že bazénovú vodu môžete dezinfikovať aj bez chlóru? Prinášame vám 2 tipy na ekologickú a šetrnú starostlivosť o vodu v bazéne. Vľúdnejšie kúpacie prostredie ocenia nielen užívatelia bazénu, ale aj materiály samotného bazéna. 

 

Bezchlórová bazénová chémia

Aplikácia bezchlórovej bazénovej chémie je rovnako jednoduchá ako použitie chlórových prípravkov. Bezchlórová rada dezinfikuje na báze aktívneho kyslíka a vďaka tomu je šetrnejší k ľudskej pokožke aj organizmu. Vhodná je najmä pre deti a osoby s negatívnou reakciou na chlór. Bezchlórovou chémiou možno ošetriť aj vodu v detskom bazéne. 

Všeobecne platí, že pre dosiahnutie krištáľovo čistej a hygienicky nezávadnej vody by mala byť hodnota pH udržiavaná v rozsahu 6,8–7,2 a obsah aktívneho kyslíka udržiavaný v rozmedzí 8–12 mg/l (pri teplotách vody nad 28°C medzi 10–14 mg/l). 

Kyslíkové tablety sa dávkujú pravidelne v kombinácii s prípravkom Aktivátor, alebo prípravkom Super Oxi. Ak klesne obsah aktívneho kyslíka pod hodnotu 5 mg/l, je potrebné aplikovať ďalšiu dávku dezinfekčného prípravku.

 

Prečo bezchlórovú chémiu vyskúšať? 

  • Ideálne pre deti a osoby s citlivou pokožkou.
  • Biologicky odbúrateľná a vľúdna k životnému prostrediu.
  • Ľahko sa aplikuje a voda nezapácha chlórom.

 

Chlorinátor

Chlorinátor sa veľmi ľahko stane nepostrádateľným doplnkom vášho bazéna. Funguje na princípe prúdenia slanej vody, ktorú mení na chlór.

Pred inštaláciou chlorinátora sa do bazénovej vody pridá požadované množstvo čistej prírodnej soli. Spustením filtrácie slaná voda z bazéna prechádza skrz chlorinátor, ktorý začne rozpustenú soľ pretvárať na chlór. Vzniknutý chlór okamžite dezinfikuje vodu v bazéne a ničí všetky baktérie a riasy. Po dezinfikovaní sa chlór premení späť na soľ a proces čistenia sa znova opakuje.

Užívatelia bazéna soľ nevnímajú ani necítia, užívajú si len čistú a sviežu vodu.

 

Prečo si chlorinátor zaobstarať? 

  • Ušetrí až 85 % nákladov na bazénovú chémiu.
  • Voda je vľúdnejšia k pokožke aj materiálom bazéna.
  • Ničí riasy.

 


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €