Ako ošetriť vodu pri prvom napustení bazéna | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Ako ošetriť vodu pri prvom napustení bazéna

Prvé napustenie vody do bazéna je jednou z najdôležitejších fáz prípravy na kúpacie sezónu. Správne ošetrenie vody ju chránia pred nečistotami a baktériami, a zároveň predlžuje životnosť bazénového vybavenie. V tomto článku vám predstavíme niekoľko kľúčových krokov, na ktoré by ste mali myslieť pri ošetrovanie vody pri prvým napustenie bazéna.

1. Čistenie bazénu

Pred napustením vody je dôležité zabezpečiť, aby bazénová nádrž bola dôkladne vyčistená. Odstráňte prípadné nečistoty, lístia a vetvy z bazéna, a dôkladne vyčistite steny a dno bazéna. Týmto spôsobom zaistíte, že sa do vody nedostane žiadna nečistota alebo mikroorganizmy. Uistite sa o správnej funkciu filtračného zariadenia a až potom pristúpte k dávkovaniu chemických prostriedkov.

2. Otestovanie vody

Než napustíte vodu, je tiež veľmi dôležité otestovať si jej kvalitu. Existuje niekoľko rôznych testerov, ktoré vám umožní zistiť správnu rovnováhu pH vody, hladinu horčíka a ďalšie dôležité parametre. Je dobré mať na pamäte, že vhodná rovnováha pH vody je kľúčová pre zdravé a bezpečné prostredie na plávanie.

3. Vyváženie pH vody

Ak zistíte, že pH vašej vody je mimo ideálneho rozmedzia (6,8 - 7,2), bude nutné vykonať úpravu. Použite vhodný regulátor pH, ktorý vám pomôže dosiahnuť správnu rovnováhu. Rovnako je dôležité kontrolovať pH pravidelne, aby bolo zaistené trvalé udržiavanie kvality vody.

4. Chemické ošetrenie vody

Po vyvážení pH vody je vhodné vykonať chemické ošetrenie, ktoré zničí baktérie a ďalšie mikroorganizmy v bazéne. Existuje veľa rôznych bazénových dezinfekčných prostriedkov. Pre rýchle zachlórovanie vody pri prvom napustení bazénu odporúčame prípravok Marimex Štart. Odporúčame využiť i stabilizátor chlóru, ktorý znižuje straty chlóru spôsobené UV žiarením ( dokáže ušetriť až 75% chlóru ). V ďalších dňoch udržujte hladinu chlóru prípravky Mini tablety, Triplex, Komplex 5v1 alebo 7 denný tablety. Ak používate vodu zo studne, pre jej úpravu použite prípravok Studňa Mineral, ktorý zbaví vodu nežiaducich minerálov.

5. Filtrácia vody

Po ošetrení vody je dôležité spustiť filtračný systém a nechať ho pracovať počas niekoľkých hodín alebo dokonca cez noc. Filtrácia vody pomáha eliminovať nečistoty a udržiavať vodu čistú a priezračnú. Uistite sa, že filter je v dobrom stavu, pravidelne ho čistite a meňte, aby ste udržali dobré prevádzkové podmienky. Zaujíma vás, prečo je bazénová filtrácia naozaj nutná?

6. Pravidelné testovanie vody

Aby sme si boli istí, že voda v našom bazéna je v bezpečnom stavu pre kúpanie, je dôležité pravidelne testovať jej kvalitu. Odporúča sa vykonávať test vody minimálne raz týždenne a podľa potreby vykonávať úpravy pH alebo chlóru.

Skôr ako hneď začnete plávať po napustení bazéna, je dôležité dodržať tieto kroky pre prvé ošetrenie vody. To vám zaručí zdravé a hygienické prostredie na kúpanie a predĺži životnosť bazénu i vybavenia.

Mohlo by vás zaujímať: Ako na odzimovanie bazénu

Dúfame, že vám tento článok poskytol užitočné informácie o tom, ako správne ošetriť vodu pri prvom napustení bazéna. Pamätajte , že správne ošetrenie vody je kľúčové pre zdravie a pohodlie všetkých plavcov a kúpačov.


Test Odporučená hodnota Opatrenia
pH 6,8 - 7,2

pH+ (zvýšenie) / pH - (zníženie)

Kyselina kyanurová 35 - 100 mg/l Chlor stabil (zvýšenie)
Dopustenie vody (zníženie)
Železo, mangán, meď < 0,1 mg/l Studňa
Chlór voľný 0,3 - 0,6 mg/l 7 Day Tabs
Chlór viazaný (pach chlóru) max. 0,3 mg/l Pre zníženie superšokové prechlórovanie Shock Chlor
Riasy Podľa vzhľadu vody Šokové ošetrenie - Shock Chlor
Prevencia aj šok. ošetrenie - Stop Riasam

Zoznam produktov

Marimex Komplex 5v1 1kg

Marimex Komplex 5v1 1kg
Viac možností
Päťzložkový prípravok Komplex 5v1 vás zbaví starostí s údržbou bazéna. Multifunkčné tablety sa postarajú o dezinfekciu, prevenciu proti riasam, vločkovanie, stabilizáciu tvrdosti vody a stabilizáciu pH.

Súvisiace články

Ako ošetriť vodu pred dovolenkou

Ako ošetriť vodu pred dovolenkou

To, že máte doma napustený bazén, neznamená odopierať si odchod na dovolenou. Je ale treba vodu dostatočne ošetriť bazénovou chémiou. Čo je potrebné urobiť? Upravte hodnotu pH prostriedkami Aquamar pH - alebo Aquamar pH +Do dávkovača chlóru (plaváka) dajte trojnásobné množstvo pomaly rozpustných tablietPridajte AlgaestopZaistite, aby filtrácia bežala denne aspoň 4 hodinyPo návrate skontrolujte a upravte...
Ako ošetriť vodu pri prvom napustení bazéna

Ako ošetriť vodu pri prvom napustení bazéna

Prvé napustenie vody do bazéna je jednou z najdôležitejších fáz prípravy na kúpacie sezónu. Správne ošetrenie vody ju chránia pred nečistotami a baktériami, a zároveň predlžuje životnosť bazénového vybavenie. V tomto článku vám predstavíme niekoľko kľúčových krokov, na ktoré by ste mali myslieť pri ošetrovanie vody pri prvým napustenie bazéna. 1. Čistenie bazénu Pred napustením vody je dôležité...
Ako priebežne ošetrovať vodu v bazéne

Ako priebežne ošetrovať vodu v bazéne

Počas prevádzky bazéna sa na stenách , a to predovšetkým v úrovni hladiny usadzujú nečistoty ( vodný kameň , prach , hmyz atď ) , ktoré podporujú tvorbu rias a zákalov , preto je dôležité tieto nečistoty pomocou vysávačov , kief alebo iných pomôcok priebežne odstraňovať . Nečistoty na dne odstránime odsatím , nečistoty na hladine a vo vodnom stĺpci odstránime pomocou sieťok . Usadenú nečistotu...
Čo vyjadruje hodnota pH?

Čo vyjadruje hodnota pH?

Kyslosť či zásaditosť vodných roztokov vyjadrujeme hodnotou pH. V praxi stačí vedieť, že pH sa pohybuje v rozsahu 1-14. pH = 7 je roztok presne neutrálny. Hodnoty nižšia ako 7 charakterizujú zvyšujúce sa kyslosť a hodnoty vyššie ako 7 naopak zásaditosť. Ideálna hodnota pre bazény je 6,8 - 7,2. pH vyššie ako 7,2 vedie k tvorbe rôznych minerálnych zákalov a tvorbe vodného kameňa a iných...
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €