Aký je rozdiel medzi saunou a infrasaunou? | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Aký je rozdiel medzi saunou a infrasaunou?

26.3. 2014

Infrasauna používa infračervené žiarenie pre priame prehrievanie ľudských tkanív do hĺbky cca 4 cm. Žiariče sú nastavené tak, aby smerovali priamo na telo a prehrievali ho. 

Sauna funguje na princípe nepriameho pôsobenia tepla: horúce kachle ohrievajú vzduch, ktorý neskôr ohrieva pokožku, cez ktorú sa ohreje telo. 

Oba druhy sáun prehrievajú telo, ale iným spôsobom. Pri infrasaunách a saunách sa líši aj spôsob saunovania. Zatiaľ čo pri infrasaunách sa používajú cykly, kde sa strieda pobyt v saune s ochladením a odpočinkom, v infrasaune sa prehrievame 30 - 45 minút vkuse a potom sa neochladzujeme, len sa sprchujeme.

Infračervené lúče pracujú s teplotou vzduchu v rozmedzí 45 - 60 °C, tradičná sauna pracuje s teplotou v rozmedzí 90 - 105 °C. Nižšie teploty vzduchu v infrasaune sú dôležité pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom, pretože toto riziko sa pri vysokých teplotách v tradičných saunách zvyšuje. 

Predhriatie infrasauny v závislosti na jej veľkosti trvá 30 - 90 minút. Predhriatie infračervenej kabíny pri izbovej teplote trvá asi 5 - 10 minút.   
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €