Kam umiestniť solárny ohrev | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Kam umiestniť solárny ohrev

Výber solárneho ohrevu ovplyvňujú 3 faktory - veľkosť bazéna, výkon filtrácie a veľkosť záhrady alebo miesta určeného pre bazén a príslušenstvo. Ak máte tieto 3 faktory kompatibilné môžeme sa pozrieť na možnosti umiestnenia ohrevu na záhrade.

Či už si vyberiete solárny ohrev Pyramída alebo Slim, vždy je dôležité vybrať miesto kde po čo možno najdlhšiu dobu počas dňa svieti slnko. Solárny ohrev by správne mal pracovať 10 hodín denne.

Ak ste sa rozhodli pre solárny ohrev Pyramída alebo solárny ohrev Pyramída XXL je tu tá výhoda, že tento ohrev má už vlastný podstavec a preto jedinou vašou starosťou bude koľko metrov hadice kúpiť. Metráž hadice je závislá na výkone filtrácie, zbytočne dlhé hadice uberajú na výkone filtrácie tým zamedzujú správnemu chodu solárnemu ohrevu.

V prípade, že ste sa rozhodli pre solárny ohrev Slim, ktorý síce vlastní podstavec nemá, ale o to zaberá menej miesta. Jeho umiestnenie je tak oveľa univerzálnejšie než u solárneho ohrevu Pyramída. Solárny ohrev Slim sa tak najčastejšie upevňuje priamo na stenu bazéna. Ďalšie možnosti sú napríklad na blízky plot alebo na strechu záhradného domčeka - tu je však nutné počítať s výškovým rozdielom, kedy sú potrebné výkonnejšie filtrácie (kartušové filtrácie tu absolútne nemajú šancu). 


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €