Ako vybrať trampolínu | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Ako vybrať trampolínu?

Pre správnu voľbu trampolíny je dobré držať sa niekoľkých ukazovateľov.

Rozmer trampolíny

Priestor je dôležitým ukazovateľom pre to, koľko miesta môžete venovať umiestneniu trampolíny a ako veľkú trampolínu môžete vybrať. Všeobecne sa z bezpečnostných dôvodov odporúča mať aspoň 1 m voľného priestoru po obvode trampolíny.

Prečítajte si viac: Ako vybrať správny rozmer trampolíny

Kto bude skákať

Trampolínu vyberáme hlavne podľa toho, kto na nej bude skákať. Ak chceme trampolínu pre batoľa, stačí malá interiérová trampolína s madlom. Trampolíny pre odrastenejšie deti by mali mať v priemere aspoň 3 metre. Ak si na trampolíne občas zaskáčete aj dospelý, odporúčame voliť priemer okolo 4 metrov.

Vnútorná alebo vonkajšia sieť

Ochranná sieť je na trampolíne veľmi dôležitým bezpečnostným prvkom. Môže sa však nachádzať medzi skákacou plochou a pružinami, alebo až za pružinami. Vnútorné siete môžu opticky zmenšovať priestor pre skákanie, ale zase bránia vniknutiu nohy medzi pružinami. Vonkajšej siete skákací priestor naopak opticky zväčšujú. Výhodou u našich trampolín je, že tie s vonkajšou ochrannou sieťou nemajú pružiny, takže nehrozí priškripnutiu končatiny.

S pružinami alebo bez

V ponuke nájdete trampolíny s pružinami a tiež trampolíny s elastickým výpletom. Klasické pružiny na našich trampolínach sú z veľmi odolných materiálov a zároveň je kryje bezpečnostný kryt. Elastický výplet namiesto pružín zvyšuje flexibilitu odrazovej plochy a spôsobuje mäkší dopad.

Zapustená alebo nadzemná

Zapustené trampolíny eliminujú možnosť vniknutia pod skákaciu plochu a vznik prípadných zranení. Oproti nadzemným trampolínam však nie je tak ľahké ich premiestniť.


Dalšie tipy pre Vás:

Potrebujete pomôcť?

Špecialista  Marimex.sk Supervisor

Napísať otázku
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €