02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Marimex.sk - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Obľúbené produkty

0
  • Nemáte žiadne obľúbené položky

Košík 0,00 0
Ušetrite. Chýba Vám už len 100 do DOPRAVY ZADARMO
Menu
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 100 €

Akú má trampolína životnosť?

Životnosť trampolíny a jej jednotlivých častí závisí na mnohých okolnostiach. V prvom rade je to kvalita materiálu a spracovania jednotlivých dielov a teda aj trampolíny ako celku. Na druhej strane sa na životnosti prejavuje početnosť užívania, zaťaženie, spôsob údržby i tvrdosť podkladu.

KVALITA MATERIÁLU

Väčšina konkurenčných trampolín na slovenskom trhu disponuje hrúbkou tyčí 1,3 mm u všetkých rozmerov, čo nie je vždy správne. Menšie rozmery s nízkou nosnosťou slúžia dlhé roky aj pri hrúbke 1,2 mm, pre väčšie (cca priemer 3m a viac) však platí pravidlo čím hrubšie, tým odolnejšie. Naše trampolíny preto majú tyče väčšinou s hrúbkou 1,4 mm už pri modeloch s priemerom 2,44 m.

Skákacia plocha, ktorá je jednou z hlavných častí trampolíny a na ktorú sú kladené najväčšie nároky, je vyrobená zo špeciálne upraveného materiálu, ktorý je vybavený ochranou proti UV žiareniu, čím je dosiahnutá dlhšia životnosť. Ide navyše o plochu amerického typu, ktorá je svojou kvalitou na špici medzi svetovou konkurenciou. Nie nadarmo sa preto tento materiál využíva u profesionálnych trampolín. Zároveň je neabrazívny - tj nemá hrubý povrch a pri dopadoch si neodrete kožu.

Pružiny našich trampolín patria k tým najkvalitnejším na trhu, čoho je dosiahnuté ich spracovaním (pozinkovaný materiál), priemerom a dĺžkou. Tým je opäť dosiahnutá dlhšia životnosť a zvýšená bezpečnosť.

KVALITA POUŽÍVANIA A STAROSTLIVOSŤ

Na životnosti trampolín sa podpisuje okrem použitých materiálov veľkou mierou aj početnosť a spôsob užívania trampolíny a starostlivosti o ňu, pôsobenie počasia alebo spôsob uskladnenia. Výrazný vplyv predovšetkým na konštrukciu (nohy, rám) má tiež tvrdosť podkladu, na ktorom trampolína stojí. Preto voľte vždy rovnú trávnatú plochu alebo trapolínu podložte mäkkým materiálom.

Čím viac trampolínu používate, tým rýchlejšie dochádza k opotrebovaniu jednotlivých častí. Inými slovami - ak trampolínu využívate niekoľko hodín denne, iste sa aj rýchlejšie opotrebuje. Pri bežnom používaní je však možné očakávať dlhšiu životnosť našich trampolín než u bežnej konkurencie.

Výraznou mierou sa na životnosti materiálov podpisuje tiež počasie, najmä voda a dážď. Preto odporúčame vždy používať ochrannú (kryciu) plachtu, ktorú pretiahnete cez trampolínu. Tým ju zakryjete, ochránite pred nepriaznivými vplyvmi a výrazne predĺžite jej životnosť. 


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Pohodlné a rýchle doručenie