Z čoho a ako sa vyrábajú infrasauny | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Z čoho a ako sa vyrábajú infrasauny

Najdôležitejším materiálom pri výrobe infrasáun je drevo. Najčastejšie se používa kvalitné drevo kanadského jedľovca, rovnako označované názvom hemlock. Tento druh dreva sa vyznačuje nízkym percentom obsahu smoly. Pre použitie pri výrobe infrasáun je ideálne aj z ďalších hľadísk.
 
 
 
Skôr ako začne samotná výroba infrasauny, nechá se drevo dôkladne preschnúť a odoberú sa nevyhovujúce kusy. Drevo, ktoré prešlo výberom sa rozreže, obrúsi a jemne vyhladí. Nasleduje stavba hrubej kostry infrasauny. Keď je hotová, vyplní sa lištami stien a postavia sa vnútorné lavice.
 
Ďalším bodom výroby infrasauny je inštalácia infračervených žiaričov. Že ide o žiariče mimoriadnej kvality svedčí ich životnosť cca 8 000 hodín. Pri bežnej prevádzke 3x 45 minút týždenne to je zhruba 60 rokov. O typoch žiaričov sa môžete dozvedieť viac v našom ďalšom článku.
 
Po montáži žiaričov prichádza na rad inštalácia elektronických súčastí, ako sú ovládacie panely, osvetlenie a elektroinštalácie. V priebehu výroby sa neustále preverujú už dokončené výrobné etapy. V neposlednom rade sa monitoruje dodržiavanie stanovených výrobných postupov.
 
Hotové infrasauny sú doplnené o sklenené výplne a osadené sklenenými dvermi. Na záver montáže sú skontrolované všetky detaily, overuje sa tesnosť dverí a sklenených výplní.

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €