Ako vybrať hračky na záhradu? | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Ako vybrať hračky na záhradu?

Ako vybrať hračky na záhradu?


Najprv si skúste pripomenúť vaše detstvo. Zaspomínajte na hojdanie, stavanie bunkrov a tvorenie báboviek z piesku. Potom vyrazte spoločne s vašimi deťmi na záhradu, prejdite si ju a nechajte deti navrhnúť, aké vylepšenia a detské hračky by uvítali. Akonáhle sa stanú súčasťou príprav, budú sa na výsledok o to viac tešiť. Určite padne množstvo nezmyselných návrhov, ale medzi riadkami vyčítate, ktorým smerom sa pri vyberaní nových hračiek na záhradu uberať. Aby ste možnosti výberu trochu zúžili, zamerajte sa na týchto pár vecí.


1. Umiestnenie detských hračiek na záhradu

Kým padne finálne rozhodnutie, dbajte na priestorové možnosti záhrady. Je vhodné, aby detské ihrisko bolo ľahko na dohľad od záhradného posedenia pre dospelých a najlepšie aj z domu. Medzi ihriskom pre deti a ostatnými prvkami na záhrade by mal byť z dôvodu bezpečnosti voľný priestor. Nezabudnite najmä na miesto doskoku pri šmykľavke a oblasť na hojdanie.


2. Premiestniteľnosť záhradných hračiek pre deti

Pokiaľ si nie ste istí vhodnosťou miesta, začnite prenositeľnými prvkami. Napríklad plastovými šmykľavkami a hojdačkami, ktoré sa dajú v prípade potreby jednoducho premiestňovať. Akonáhle si zvolíte miesto, ktoré deťom najviac vyhovuje, pôjde ďalšie budovanie samo.


3. Typ vhodných hračiek na záhradu

Hracie prvky vždy voľte podľa veku a preferencií vašich detí. Malé deti oslovia napríklad pieskovisko, alebo domček, väčšie deti bude skôr zaujímať hojdačka, alebo hojdací kruh, na ktorom budú môcť leňošiť. Pokiaľ máte detí viac, je dobré zamerať sa aj na kapacitu počtu detí, ktoré môžu v jednej chvíli zároveň užívať dané detské hračky. To sa oplatí najmä u hojdačiek a napríklad počtu sedadiel na detskom pieskovisku.Potrebujete pomôcť?

Špecialista  Marimex.sk Supervisor

Napísať otázku
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €