02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Marimex Alkalita plus 0,9 kg

⚡ Extra zľavové kódy ⚡

Zľava 10 € pri nákupe nad 130 € - Kód: 24J10

Zľava 20 € pri nákupe nad 240 € - Kód: 24J20

Zľava 35 € pri nákupe nad 440 € - Kód: 24J35

Zľava 40 € pri nákupe nad 600 € - Kód: 24J40

Cena s DPH 9,19
Cena bez DPH 7,66
Kúpiť (ks):
Eshop - Skladom?
Predajňa - Nie je skladom?
Osobné odbery - Na vyzvanie?
Eshop - Skladom?
Predajňa - Nie je skladom?
Osobné odbery - Na vyzvanie?
Kód tovaru: 11313112
EAN: 8590517020315
 • Popis produktu
 • FAQ
 • Parametre
 • Hodnotenia a diskusie
 • Návody
 • Články
 • Náhradné diely
 • Kompatibilné diely

Popis produktu:

Celková alkalita je parameter, ktorý má priamy vplyv na pH. Jeho správna hodnota zabezpečuje to, že pH vody je stabilné a príliš sa štandardným dávkovaním chlóru, alebo napr. Vločkovača nemení. Celková alkalita by sa v našich podmienkach mala pohybovať v rozmedzí 80-120 mg/l vo forme uhličitanu vápenatého (CaCO3). Pre jej orientačné stanovenie sú dostupné testery. 

Celková alkalita sa vo vode chová vždy opačne ako pridávaný prípravok na úpravu pH. Pri pridávaní pH- sa celková alkalita chová ako pH+ a prídavok tak neutralizuje. Funguje tak aj v opačnom smere. Preto by sa mala celková alkalita vo vode sledovať, pretože pre správnu údržbu vody v bazéne nie je dobré, keď je celková alkalita moc nízka alebo príliš vysoká. Ak pH vody v bazéne neustále kolíše a nedarí sa ho správne upraviť, potom má voda nízku celkovú alkalitu a je potrebné ju zvýšiť prídavkom prípravku Marimex Alkalita Plus. Ak je naopak pH príliš vysoké a nedarí sa ho znížiť, je vo vode celková alkalita príliš vysoká. Pri vysokom pH sa vo vode rýchlejšie tvorí viazaný chlór, voda je cítiť po chlóre a chlór zároveň stráca účinnosť! V takom prípade je možné ju postupne znížiť pridaním dvojnásobnej dávky prípravku pH- priamo do bazéna! Prípravok nerieďte, riedením sa znižuje jeho účinok na zníženie celkovej alkality. V prípade potreby postup niekoľkokrát opakujte. 

Udržiavanie správnej hodnoty celkovej alkality znižuje spotrebu prípravkov na úpravu pH a zároveň vďaka stabilizácii pH na odporúčaných hodnotách sa zvyšuje účinnosť chlórových prípravkov, ale aj vločkovačov a prípravkov proti riasam.

 

Návod na použitie:

Pred použitím prípravku zmerajte hodnotu celkovej alkality pomocou indikátorového testera. Ak je nižšia ako 80 ppm, pridajte prípravok Marimex Alkalita Plus a ak je vyššia ako 120 ppm, pridajte prípravok Marimex pH mínus.
 

Dávkovanie:

 • Pre zvýšenie alkality o 10 ppm pridajte 18 g prípravku na 1m3.
 • Potrebné množstvo vypočítajte podľa objemu svojho bazéna.
 • Odmerané množstvo prášku rozpustite v niekoľkých litroch vody a roztok vlejte do bazéna v oblasti prítoku vody (prípadne do zberača nečistôt) za prevádzky filtračného zariadenia.
 • V jednom kroku nezvyšujte alkalitu o viac ako 50 ppm.
 • Ak je potrebná väčšia úprava alkality, vykonajte ďalšie dávkovanie až po dostatočnom premiešaní vody.
 
 

Výhody bazénovej chémie Marimex


Vyrobené v ČR

Všetky produkty bazénovej dezinfekcie Marimex sú vyvinuté, vyrábané a balené v Českej republike. Veľmi starostlivo sa kontroluje pôvod všetkých surovín a monitoruje priebeh ich spracovania.

Overená účinnosť

Viac ako 25 rokov sa staráme o to, aby voda vo vašich bazénoch bola bezpečná a čistá. Kvalita a účinnosť bazénovej dezinfekcie je tak overená nielen odborníkmi, ale aj nespočetným množstvom spokojných užívateľov.

Komplexná starostlivosť

Obsiahla ponuka produktov chlórovej a bezchlórovej chémie sa komplexne stará o bazénovú vodu v priebehu celej kúpacej sezóny a zároveň spoľahlivo odvráti akúkoľvek pohromu v podobe rias či zákalov.

Parametre

Rozmery a hmotnosť balenia
Hmotnosť
1 kg
Ostatné parametre
Druh chémie
Granulát
Veľkosť balenia
Malé balenie

Otázky a odpovede

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €