Infrasaunovanie | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Infrasaunovanie

Desatoro správneho saunovania v infrasaune

  1. Pred vstupom do infrasauny je potrebné nastaviť teplotu na najvyššiu hodnotu. V priebehu celého saunovania bude telo vstrebávať plný výkon infračerveného žiarenia. Pri nastavení nižšej teploty sa budú žiariče priebežne zapínať a vypínať, aby udržali nastavenú hodnotu. Tým by bol prísun blahodárnych infračervených lúčov obmedzený, preto sa odporúča saunovanie pri najvyšších hodnotách. Teplotu vnútri infrasauny je možné regulovať pohyblivou strešnou ventiláciou alebo pootvorením dverí.


  2. Pred saunovaním sa odporúča sprcha a utretie do sucha.
  3. Rovnako ako vo fínskej saune je dobré mať pripravené aspoň 2-3 uteráky alebo osušky - jednu na sedenie, druhú na podlahu z dôvodu absorpcie potu, tretia na utieranie potu z tela. Tým sa zároveň podporí potenie.
  4. Odporúča sa vziať si do infrasauny so sebou hrubú žinku či uterák a vo chvíli, keď sa začnete potiť, si ňou môžete utierať tvár. Vďaka tomu odstránite odumreté kožné bunky a vaša pokožka sa tým omladí a bude vyzerať hladšie. To isté môžete prevádzkovať aj na ostatných častiach tela, a to s pomocou uteráka, kefy alebo peelingovej soli.
  5. Najlepšia doba pre saunovanie je ráno. Krátko po prebudení sa ľahko natiahnite, potom sa vypoťte v infrasaune, osprchujte a nakoniec vypite niekoľko pohárov čistej vody. Takáto ranná procedúra vám dodá potrebnú energiu na celý deň. Ak máte naopak problémy so spaním, môžete použiť infrasaunu večer. Pokojný a uvoľnený stav zaistený saunovaním vám pomôže ľahšie a lepšie zaspať.
  6. Pri saunovaní v infrasaune je najlepšia poloha v sede a nie poležiačky. Ohrievače sú totiž umiestnené tak, aby najviac úžitku zo žiarenia poskytla osobe sediacej vo vzpriamenej polohe s chodidlami na úrovni lavice.
  7. Nie je dôležité, aká teplota je vnútri infrasauny, keď do nej vstúpite. Výrazné potenie totiž nastáva až cca po 15 minútach. Z tohto dôvodu nie je nutné čakať, až sa infrasauna naplno rozohreje. Najlepším riešením je vstúpiť do nej pri jej zapnutí a zahrievať sa spoločne so saunou.


  8. Po dokončení saunovania, nie je ideálne sa okamžite sprchovať. Vaše telo sa totiž počas saunovania zahrialo, bude sa aj naďalej po určitú dobu potiť aj po vypnutí vykurovacích jednotiek, dokonca aj po opustení infrasauny. Posaďte sa v infrasaune s otvorenými dverami a nechajte vaše telo potiť, zatiaľ čo sa bude ochladzovať. Akonáhle sa budete cítiť dostatočne príjemne, dajte si vlažnú (nie studenú) sprchu pre úplné opláchnutie potu z vášho tela. Po použití infrasauny sa neodporúča používať mydlo, sprchové gély ani iné prípravky, pretože vaše póry budú otvorené a tieto látky by ich mohli zaniesť.
  9. Po saunovaní je dôležité doplniť tekutiny stratené počas saunovania. Ideálnym nápojom je čistá voda, ktorá nevráti telu späť kalórie spálené počas saunovania.
  10. Nepoužívajte infrasaunu bezprostredne po namáhavom cvičení. Počkajte aspoň 15 minút, aby sa vaše telo ochladilo.

Máte finsku saunu? Potom si prečítajte návod, ako sa saunovať vo fínskej saune.
Pozrite sa na našu ponuku infrasáun a zistite, ktorá je pre Vás najvhodnejšia!

Potrebujete pomôcť?

Špecialista  Marimex.sk Supervisor

Napísať otázku
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €