Mýty a omyly o infrasaunách | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Mýty a omyly o infrasaunách

Prvá zmienka o infrasaunách sa datuje do sedemdesiatych rokov minulého storočia. Aj keď sa u nás objavili v prvej polovici deväťdesiatych rokov, dodnes sa o nich traduje veľa mýtov, omylov a dezinformácií. Na niektoré sa pozrieme zblízka.
 
              
 
Škodlivosť
 
O škodlivosti infrasáun väčšinou rozprávajú ľudia, ktorí o nich mnoho nevedia. Naopak infrasauny poskytujú veľa priaznivých a zdraviu prospešných účinkov. Nájde sa len málo situácií, kedy sa použitie infrasauny neodporúča. O účinkoch infrasauny si môžete prečítať v našom ďalšom článku.
 
Vysoká cena
 
Málokto si dnes spomenie za akú cenu sa predávali prvé modely infrasáun, ktoré sa dostali na náš trh. Pravdou však je, že zatiaľ čo zakúpenie klasickej sauny je dodnes veľmi drahá záležitosť, infrasaunu je možné v dnešnej dobe zakúpiť už od cca 629 € . Ceny sa samozrejme líšia s ohľadom na typ, výbavu a počet osôb pre ktoré je infrasauna určená.
 
Zložitá montáž  
 
Pri nákupe zákazník obdrží dve, maximálne tri krabice s rozloženou infrasaunou. Montáž zvládnu dve osoby za menej ako hodinu. Z náradia postačí obyčajný skrutkovač, ktorý je vo výbave každej domácnosti. O jednoduchosti montáže sa viac dozviete v našom ďalšom článku.
 
Vysoká spotreba
 
Ďalším rozšíreným mýtom o infrasaunách je ich vysoká spotreba. Ťažko povedať kde sa vzal, pravdou však je, že spotreba domácej infrasauny je doslova minimálna. Jeden saunovací cyklus vyjde v prepočte na pár centov. Pre predstavu uveďme, že spotreba infrasauny je porovnateľná s bežnou naparovacou žehličkou.
 
              
 
  
Nie je možné umiestniť do paneláku  
 
Jednou z hlavných výhod infrasáun je možnosť umiestnenia v malých bytoch, dokonca aj  v panelových domoch. Infrasauny nezaberú veľa miesta a dajú sa umiestniť prakticky kamkoľvek do interiéru.
 
Nízka teplota - nízka účinnosť
 
Infrasauny pracujú na úplne inom princípe ako klasické sauny. Aj keď je ich maximálna teplota nižšia, ako vo fínskej saune, efekt potenia naopak poskytujú oveľa väčší. Okrem iného infrasauny prehrievajú svalové tkanivá do hĺbky až 4 cm. O rozdieloch medzi saunou a infrasaunou si môžete prečítať v našom ďalšom článku.

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €