Ako k bazénu Orlando filtráciou pripojiť pieskovú filtráciu? | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Ako k bazénu Orlando filtráciou pripojiť pieskovú filtráciu?

Ako k bazénu Orlando s kartušovou filtráciou pripojiť pieskovú filtráciu?

1.) Bazén Orlando s pieskovou filtráciou

Ak ste si kúpili bazén Orlando s pieskovou filtráciou už v balení, nemusíte dokupovať žiadny ďalší vodoinštalačný materiál (skimmer, prechodka, redukcia, hadice ...), všetko potrebné už balenie bazéna s pieskovou filtráciou obsahuje.

2.) Bazén Orlando bez filtrácie

Novšie balenie bazéna Orlando bez filtrácie (od roku 2011) už obsahujú skimmer aj hadice, pokiaľ však máte staršie balenia (do roku 2011), budete musieť dokúpiť ešte hadice a skimmer. Ak máte pripravenú pieskovú filtráciu, hadice aj skimmer, pripevníte k stene bazéna skimmer. Do skimmera následne zapojíte hadice a tie nakoniec napojíte na pieskovú filtráciu. V tomto prípade tiež žiadnu redukciu nepotrebujete.

3.) Bazén Orlando s kartušovou filtráciou

Ak máte bazén Orlando s kartušovou filtráciou a napriek tomu sa nejedná o skimmfiltráciu, máte kartušovú filtráciu zapojenú do bazéna cez hadice a skimmer. V tomto prípade skimmer aj hadice ponecháte a na mieste kartušovej filtrácie len zapojíte pieskovú filtráciu. Žiadnu redukciu v tomto prípade nepotrebujete.

4.) Bazén Orlando s kartušovou skimmfiltráciou

Predaj tejto verzie bazénu s filtráciou bol ukončený v roku 2010, stále je však možné sa u niektorých predajcov s týmito poslednými kúskami stretnúť.

Ak máte doma jeden zo starších typov bazéna Orlando s kartušovou filtráciou, máte ho s tak zvanou skimmfiltráciou - čo je skimmer a kartušová filtrácia v jednom. V tomto prípade postačí redukcia, ktorú si môžete objednať tu. Redukciu potom umiestnite miesto motora v spodnej časti skimmfiltrace. Na túto redukciu potom jednoducho pripojíte prívodnú aj vývodové hadicu k pieskovej filtrácii. Skimmfiltrace tu tak už plnia iba funkciu skimmeru.

Na tomto videu sa dozviete, ako pripojiť pieskovú filtráciu k bazénu Orlando s kartušovou filtráciou. Ak máte bazén Orlando sa skimmerom Olympic (bazén Orlando bez filtrácie), na pripojenie pieskovej filtrácie nebudete potrebovať našu redukciu.Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €