02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom

Ako vybrať bazén

Rozhodnúť sa pre výstavbu zapusteného bazéna nie je ľahké a zároveň nie je možné ho vybudovať príliš rýchlo. Alternatívou plnohodnotného kúpania sa v tomto prípade môžu stať nadzemné bazény. Nenechajme sa však pomýliť, nejedná sa o nafukovací bazénik pre deti, ale o dôstojnú náhradu zabudovaného bazéna. Na trhu aktuálne nájdeme nadzemné bazény s masívnymi konštrukciami, plechovými dielcami a pevnými fóliami v rozličných prevedeniach i veľkostiach.

1. Na celý rok alebo len sezónne

Prvou a zásadnou otázkou pri výbere bazéna je, či chceme mať bazén na záhrade celý rok, alebo ho budeme inštalovať len na obdobie teplých dní. Sezónne používané záhradné bazény sa musia na zimu vypustiť, vyčistiť, zložiť a upratať. Celoročné bazény stačí pomocou špeciálnych dezinfekčných prípravkov zazimovať a voda v nich vydrží do ďalšej kúpacej sezóny. K bazénom stojacim vonku naprieč ročnými obdobiami patrí kruhové Orlando s pevnou plechovou konštrukciou. Pre sezónnu prevádzku sú určené bazény Tampa, Florida alebo Florida premium.

2. Koľko miesta máme pre bazén

Ďalej je potrebné zamerať sa na priestorové možnosti záhrady. Presnejšie na to, koľko miesta sme ochotní bazénu vyčleniť. Musíme pri tom myslieť tiež na pohodlie. Teda priestranstvo, na ktoré umiestnime schodíky, lehátka alebo slnečník. Rozmery šírok bazénov sa pohybujú od 2 až do 6 metrov, a to už sú pomerne dostačujúce parametre aj pre súvislé plávanie.

3. Kto sa v bazéne bude kúpať

Dôležitým atribútom je aj hĺbka vody, a to najmä v prípade, že bazén budú využívať deti. Uspokojenie pre najmenších poskytujú napríklad bazény Florida, ktoré sa vyrábajú v s označením Junior. V týchto plytkých bazénoch sa o svoje ratolesti báť nemusíme. Dospelý si potom zaplávajú v hĺbke 80 až 90 centimetrov. Na trhu sú k dostupné bazény s hĺbkou od 50 do 130 centimetrov.

4. Akú filtráciu vybrať

Rozhodovanie nás potom čaká aj pri výbere bazénovej filtrácie, ktorá je jedným z najdôležitejších príslušenstiev akéhokoľvek bazéna. Jej funkcia spočíva v tom, že mechanicky nasáva nečistoty poréznym prostredím filtra a zachytáva ich v ňom. Výsledkom je potom bezpečná a krištáľovo čistá voda. Pre bazény do 5 000 litrov je dostačujúca kartušová filtrácia, pre výkonnejšie a účinnejšie čistenie je vhodná piesková filtrácia.

5. Čo sa najviac vyplatí

Najvýhodnejšie je vyberať z bazénov, ktoré sa už predávajú v sete vrátane filtrácie. Takáto ponuka býva finančne výhodnejšia ako samotný bazén bez príslušenstva. Výhodné bazénovej sety nájdeme aj na e-shope Marimex.

Potrebujete pomôcť?

Špecialista  Marimex.sk Supervisor

Napísať otázku

Zoznam článkov

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €