Predĺžte si kúpaciu sezónu až do jesene | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Predĺžte si kúpaciu sezónu až do jesene

Je pre vás bazén oázou pokoja a zábavy v horúcich letných dňoch? Poradíme vám, ako si kúsok leta užiť aj v jesenných dňoch.

Zastrešenie

Jedným z najvplyvnejších pomocníkov na užívanie bazéna v jeho najvyššej kvalite po dlhú dobu je zastrešenie. Zaobstaranie takéhoto zastrešenia je záležitosťou pár sto korún, ušetrí vám veľa práce, udrží vodu teplú i čistú, a navyše predĺži životnosť filtrácie. Existujú dva typy zastrešenia, a to štandardné zastrešenie a zastrešenie pomocou krycej plachty. Prvý typ je finančne nákladnejší, ale po prvej inštalácii s ním nie je prakticky žiadna ďalšia práca. Navyše pri jeho používaní odpadajú starosti s počasím a bazén môžete využívať naplno aj za občasných dažďov. Kryciu plachtu je potrebné pred každým použitím bazéna dávať dole, zato je lacnejšia. Vodu ale aj tak spoľahlivo ochráni pred nečistotami.

Prehriatie vody

Za slnečných dní je možné vodu ohriať pomocou solárnych ohrevov. Ich použitie má výhodu v tom, že nie je potreba žiadnych nákladných energických zdrojov. Ďalšou možnosťou je použitie solárnej plachty, ktorá zabráni úniku tepla z už prehriateho bazéna. Zároveň priťahuje slnečné lúče a tým vodu naďalej zahrieva.

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €