Aké má infrasauna učínky | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Aké má infrasauna učínky

Množstvo štúdií dokazuje, že tepelná terapia pozitívne pôsobí na bolestivé stavy. Infračervené lúče zároveň odstraňujú bolesť a pomáhajú pri hojení. Zvyšovanie telesnej teploty pôsobí ako liek - simuluje horúčku, tým aktivuje a posilňuje imunitný systém, zvýši sa počet bielych krviniek a obranyschopnosť organizmu.
 
Potenie v infrasaune umožňuje telu prirodzený spôsob detoxikácie. Potením sa vylučujú toxíny a telo môže obnoviť prirodzenú rovnováhu. Jeden liter potu vyprodukovaný saunovaním v klasickej saune obsahuje cca 3 % toxínov, pri infrasaune to môže byť až 20 %.
 infrasauna Marimex
Pri pravidelnom infrasaunovaní je možné spáliť 600 - 800 kalórií. Tomuto procesu napomáha hlboké prenikanie infračervených lúčov, ktoré zahrievajú vrstvy podkožného tuku. Vďaka tomu môže byť z tela uvoľňovaný spoločne s potom. S tým súvisí aj čistenie kože, ktorá sa otvorenými pórmy zbaví nečistôt.
 
Stimulácia krvného obehu redukuje celulitídu. Hoci infrasauna sama o sebe nie je zázračným samospasným riešením problému, je veľmi účinným spôsobom podpory akejkoľvek proticelulitídnej terapie.
 
Infrasauny majú pozitívny vplyv na kožné choroby ako sú ekzémy, lupienka či kvasinkové infekcie. Infračervené žiarenie zrýchľuje krvný obeh a tak umožňuje prepraviť omnoho väčšie množstvo výživných látok potrebných k regenerácii a samoliečbe kože.
 
Lekárske výskumy preukázali, že používanie infrasauny spôsobuje efekt “posilňovanie srdca”. Telo sa snaží znížiť svoju teplotu zvýšením frekvencie srdcových sťahov. Zvýšená tepová frekvencia má posilňujúci efekt kardiovaskulárneho systému porovnateľný s náročnejším telesným pohybom.
 
Infrasaunovanie je skvelý spôsob ako hodiť za hlavu starosti všedného dňa, príjemne si odpočinúť a nabrať nové sily. Pri infrasaunovaní je možné počúvať hudbu alebo čítať knižku. Infračervená terapia navyše stimuluje produkciu endorfínov. Niektoré z našich infrasáun, ako napr. Elegant 3001 L, Smart 1001 M  alebo Popular 7001 XXL sú vybavené funkciou LED harmony terapia.

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €