Hry na trampolíne | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Hry na trampolíne

17.9. 2020

Trampolína je výborným zdrojom zábavy pre deti. Nemusíte sa báť, že by mali málo pohybu, alebo by sa na záhrade nudili. Čo ak už ale obyčajné skákanie nudí? Na rad prídu hry na trampolíne!

 

Nafukovacia plážová lopta

Udržte ju vo vzduchu a prekonajte rekord! Ako hrať: Viac hráčov si ľahne do trampolíny hlavami k sebe. Jeden vyhodí loptu do vzduchu, kde sa ju potom všetci hráči pomocou rúk a nôh snažia udržať čo najdlhšie. Počítajú sa jednotlivé odrazy lopty, než nad ňou stratia hráči kontrolu. Hra je vhodná aj pre rodinu. Rodinné rekordy odporúčame zapisovať.


Kráľ hradu

Zlomíte nadvládu mocného kráľa a dobijete hrad? Ako hrať: Hra je určená pre viac hráčov. Jeden je zvolený za kráľa a jeho hradom je trampolína, ktorú musí brániť pred útokom nájazdníkov. Nájazdníci majú muníciu v podobe 20 plastových loptičiek, alebo akýchkoľvek iných ľahkých predmetov (napr. plyšových hračiek), ktoré sa snažia vrchom vhodiť do trampolíny. Kráľ hrad bráni tým, že loptičky naopak vyhadzuje z trampolíny von. Akonáhle nájazdníci dostanú všetkých 20 loptičiek do trampolíny, vyhrávajú.


Trik za trikom

Pobavte sa a navyše zlepšite pamäť a koncentráciu! Ako hrať: Hra je určená pre viac hráčov. Prvý hráč vojde do trampolíny a predvedie trik. Ďalší hráč zopakuje trik prvého a pridá ešte jeden vlastný. Nasledujúci hráč zopakuje triky oboch predchádzajúcich hráčov a tiež pridá vlastný. Pokiaľ sa hry zúčastňuje viac hráčov, pokračuje sa stále týmto spôsobom. Hráči sa striedajú a pridávajú ďalšie triky aj po dokončení kola. Akonáhle niektorý z hráčov vynechá nejaký trik, alebo trik predvedie v zlom poradí, je vyradený. Víťazom sa stáva hráč, ktorý zostane v hre ako posledný.


Kotrmelce

Pripravte sa na hodiny telocviku! Ako hrať: Trampolíny sú vďaka mäkkému podkladu ideálnym miestom pre trénovanie kotrmelcov a premetov. Hra je ideálna pre jedného hráča, ktorý precvičuje kotrmelce k dokonalosti a snaží sa prekonávať sám seba.


Škôlka trochu inak

Zvládnete skákať "škôlku" na trampolíne? Ako hrať: Hra je určená pre jedného hráča, ktorý cvičí tzv. škôlku k dokonalosti alebo pre viac hráčov, ktorí sa striedajú. Ide o ťažšiu variantu klasickej švihadlovej škôlky. Hráčov preverí v držaní rovnováhy a vytrvalosti. A čo je vlastne princípom škôlky?

  • 10 krát preskoč znožmo
  • 9 krát striedavo pravou a ľavou nohou
  • 8 krát preskok na pravej nohe
  • 7 krát preskok na ľavej nohe
  • 6 krát znožmo so skríženými nohami
  • 5 krát znožmo so skríženými nohami na druhú stranu
  • 4 krát po pravej nohe dozadu
  • 3 krát po ľavej nohe dozadu
  • 2 krát striedavo pravá, ľavá noha dozadu
  • 1 krát kotrmelec alebo salto dopredu

Majstrom škôlky sa stáva ten, kto zvládne celú zostavu bez jedinej chyby.

 

Na tretieho inak

Poriadny výskok nie je na trampolíne problém! Ako hrať: Hra je určená pre troch hráčov. Princíp je rovnaký ako pri klasickej hre Na tretieho, avšak prostredný je na trampolíne. Dvaja hráči, ktorí si hádžu loptou stoja mimo trampolínu a tretí chytá loptu z trampolíny. Obaja, ktorí hádžu loptu musia byť však dostatočne zdatní, aby trampolínu prehodili. Platí, že akonáhle "tretí" loptu chytí, vymení si pozíciu s hádzajúcim, ktorého hod chytil.


Všetky hry sú inšpiráciou pre spestrenie skákania. Aj v tomto prípade však odporúčame dbať na bezpečnosť, rešpektovať okolie, nepreceňovať sily a nezabúdať na dohľad rodičov. 


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €