Ako na ohrev bazéna? | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Ako na ohrev bazéna?

Slnečné žiarenie je v súčasnosti často využívaným zdrojom energie. Základnou premenou slnečnej energie je pocitové teplo. To je hlavný dôvod myšlienky vzniku solárneho programu a následne solárnych ohrevov. Šetríte nielen prírodu, ale aj Vašu peňaženku.

Solárny ohrev Pyramída

Solárny ohrev Pyramída pre nadzemné bazény zaručuje úplne ekologický a nenákladný ohrev bazénovej vody. Žiadna elektrina, žiadny hlučný motor. Ohreje bazénovú vodu až na 30 ° C. Solárny ohrev Pyramída sa vyznačuje jednoduchou inštaláciou a ľahkou obsluhou..

Po inštalácii nadzemného bazéna a filtračnej jednotky pripojte solárny ohrev Pyramída. Vaša filtrácia bude z bazéna vháňať studenú vodu do solárneho ohrevu. Tu preteká solárnym hadom, v ktorom sa vďaka slnečnému žiareniu a šikovnému designu ohrieva voda efektívnejšie ako v bežnom solárnom ohreve.


Solárny ohrev Slim

Solárny ohrev Slim pohlcuje tepelnú energiu slnečných lúčov a odovzdáva ju vode, ktorá panelom prúdi. Chladná voda z bazéna je pomocou filtračného systému vháňaná do solárneho panelu. Priechodom množstvom malých obdĺžnikových trubičiek, ktorými je panel tvorený, sa voda ohrieva a teplejšia sa vracia späť do bazéna. Využívate tak zadarmo slnečnú energiu na ohrev bazéna. Pevný polypropylén nehrdzavie ani sa nezanáša vodným kameňom.

Správne nainštalovaný solárny ohrev Slim zvýši teplotu vody až o 6 ° C počas sezóny oproti bazénom bez ohrevu. Ak je pod mrakom alebo daždivo, solárny ohrev bude pracovať horšie. Stačí ale jeden alebo dva slnečné dni a teplota vody sa rýchlo vráti späť. Teplota vody by nemala presiahnuť 30 ° C. Teplá voda príliš neosvieži a naviac tvorí optimálne podmienky pre rast rias. Tiež niektoré komponenty bazéna môžu mať teplotné obmedzenia. Preto solárny ohrev nepoužívajte v čase, keď voda dosiahne 30 ° C.

Panel umiestnite tam, kde je dostatok priameho slnečného svitu (najmenej 6 hodín denne). Čím dlhšie sa slnko opiera do panelu, tým bude výsledok ohrevu lepší. Pokiaľ zvolíte šikmú inštaláciu (na streche, na stene, na plote, na ráme a pod), orientujte panel na juh až juhozápad. Optimálny sklon panelu pre obdobie používania máj až september je medzi 30-40 stupňami


Zoznam produktov

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €