Ako zaistiť maximálnu bezpečnosť na trampolíne? | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Ako zaistiť maximálnu bezpečnosť na trampolíne?

Pohyb na trampolíne by mal byť v prvom rade bezpečný. Aby ste sa vyhli a zabránili nepríjemným pádom, je dôležité už pri výbere trampolíny, resp. predajcu, vyberať s opatrnosťou.

Naše trampolíny majú už v cene balenia vnútornú ochrannú sieť s obručou z galvanizovanej ocele a polstrovanými tyčami siete a navyše u prevažnej väčšiny modelov protišmykový prístupový rebrík. Zároveň sú pružiny kryté polstrovaním pre zmäkčenie pádu. Vnútorné upevnenie siete vylučuje pád priamo na túto časť.

Ďalším prvkom, ktorý výrazne zvyšuje bezpečnosť pri pohybe na trampolíne, sú spodné ochranné siete, ktoré zabraňujú dostať sa pod trampolínu malým deťom alebo domácim zvieratám. Zároveň je možné trampolínu vybaviť praktickým vreckom na odkladanie prezuviek, mobilných telefónov a pod.

Pre predĺženie životnosti skákacej plochy vašej trampolíny odporúčame využívať ochrannú plachtu (kryt), a to najmä ako ochranu pred dažďom a počasím, ak trampolínu neschovávate. Použitím ochranného krytu výrazne predĺžite jej dobu použitia.

V neposlednom rade je tu kotviaca sada, ktorej nákup výrazne odporúčame. Pomocou pásov a kotviacich bodákov upevníte konštrukciu trampolíny priamo do zeme a zvýšite tak stabilitu.

Ukotvením nielen že zaistíte stabilitu celej konštrukcie, ale v niektorých prípadoch je doslova nevyhnutná, a to pokiaľ sa na vašu trampolínu vzťahuje vaše poistenie. Pri poistných udalostiach, ktoré sú spôsobené trampolínou alebo na trampolíne vplyvom nedostatočného upevnenia a zabezepčia, totiž niektoré poisťovne odmietajú následné poistné plnenie.

Dalšie tipy pre Vás:


Zoznam produktov

Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €