Vianočná inšpirácia | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Vianočná inšpirácia

Milujete Vianoce a všetko, čo k nim patrí? Je pre vás zdobenie domácnosti zábavou? Rozžiarte tento rok svetielkami a trblietavými dekoráciami celý váš byt alebo dom! Vianočná atmosféra potom bude nielen na vás, ale aj na vaše sviatočných hostí dýchať zo všetkých zákutí. Inšpiráciu a vianočné tipy nájdete v našom článku.

Predsieň

Málokto si pri zdobení bytu spomenie na predsieň. Väčšinou sa venujeme obývačke a kuchyňi, teda miestnostiam, v ktorých trávime najviac času. Pritom vianočne dekorovaná predsieň každého sviatočne naladí hneď pri vstupe do bytu. Začať môžete už vchodovými dverami, na ktoré zavesíte vianočný veniec. Ďalej stačí pracovať s detailmi. Napríklad omotať zábradlie, alebo vešiak na kabáty svetelnou reťazou, či girlandou a na polici postaviť lampášik.

Kuchyňa

V kuchyni sa samozrejme najviac vianočných dekorácií využije pri štedrovečernej večeri. Čarovne dekorovaná tabuľa však môže byť základom všetkých sviatočných stretnutí. Počas celého adventu možo používať trblietavé ošatky na ovocie a misky v tvare hviezd - drevené napríklad na orechy a porcelánové na dezerty a vianočné pečivo. Veľmi pútavo a zároveň útulne pôsobia svetelné závesné ozdoby, ktoré umiestnite priamo nad jedálenský stôl. Na miesto tradičnej soľničky a koreničky skúste do stredu tabule postaviť dreveného anjela a uvidíte, ako ľahko docielite vianočnej atmosféry. Až tak jednoduché je pripraviť stôl, ktorý vás sám doslova pozve.Obývačka

Dominantou obývacej izby býva najčastejšie vianočný stromček. Či už si vyberiete živý, alebo umelý, bude ho treba ozdobiť. Tu prichádza na rad voľba druhu ozdôb - slamené, drevené, sklenené, či trebárs papierové? Podľa typu ozdôb na vianočnom stromčeku je potom vhodné zladiť aj dekorácia do celej miestnosti, a to buď materiálom, farbou, alebo štýlom. Tohtoročné Vianoce budú v kurze najmä prírodné materiály a modrá a biela farba. Základ vianočnej výzdoby z prírodných materiálov môžete kúpiť a následne ho doplniť drobnosťami v podobe nazbieraných orechov, vetvičiek a šišiek. Nemali by ste zabudnúť tiež na svetielka, a to ako na stromčeku, tak napríklad aj v oknách. Dodajú obývacej izbe príjemnú sviatočnú atmosféru.


 

Spálňa

Aj v spálni by malo byť zrejmé, že sa blížia jedny z najkrajších sviatkov v roku. Tu však nie je potreba výzdobu nejako preháňať, stačí ju pojať v minimalistickom štýle. Pár vonných sviečok a nenápadné dekorácie. Určite sa vyhnite divoko blikajúcim reťaziam, voľte skôr decentné tlmené osvetlenie, pri ktorom sa vám bude dobre zaspávať.

Detská izba

Môže sa zdať, že zdobiť detskú izby nie je dôležité, ale opak je pravdou. Práve deti milujú čaro Vianoc a ich trblietavé svetielka. Len si spomeňte, ako ste ako malí chodili na vianočné prechádzky a počítali okná, v ktorých svietili žiarivé dekorácie a blikajúce reťaze. Do detských izieb sú ideálne reťaze s hravými svetielkami v tvare vianočných sobov, hviezdičiek, vločiek alebo stromčekov. Svoje miesto tu nájdu aj dekorácie v podobe čarovných stromčekov či snehuliaka.


Záhrada a pergoly

Zábradlie, trámy a pergoly. Toto všetko sú ideálne stavebné prvky pre omotanie svetelnými reťazami a ovešanie cencúľmi. Do záhrady je tiež možné inštalovať svietiace soby, sane a ďalšie veľké dekorácie. Dôležité však je dať si pozor na to, aby boli tieto svetelné dekorácie určené na použitie vonku.


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €