Ako vyčistiť bazén po zime | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Ako vyčistiť bazén po zime

Zima je za nami a konečne si môžeme užiť teplé slnečné dni pri bazéne. Než sa však ponoríte do osviežujúcej vody, je dôležité vykonať dôkladnú údržbu a vyčistenie nadzemného bazéna po zime. Nasledujúce tipy vám pomôžu s tým, ako čo najlepšie vyčistiť váš bazén a zaistiť, aby bol pripravený na letnú sezónu.

1. Odstráňte prekrytie bazéna

Prvým krokom pri údržbe nadzemného bazénu je odstránenie krycie plachty. Pri snímaní by ste mali byť opatrní, aby ste nezaniesli nečistoty do vody. Skontrolujte plachtu či nie je poškodená, následne ju dôkladne umyte a uschovajte.

2. Vyčistite povrch bazéna

Ďalším dôležitým krokom pri údržbe nadzemného bazéna je vyčistenie povrchu. Pomocou špeciálnej kefy alebo vysávača odstráňte nečistoty a riasy zo stien a dna bazéna. Zabráňte používaniu drsných čistiacich prostriedkov, ktoré by mohli poškodiť povrch bazéna.

3. Vyčistite filter

Filter je kľúčovou súčasťou bazéna a je dôležité ho pravidelne čistiť. Vypojte filter zo zásuvky a odstráňte prach a nečistoty. Uistite sa, že filter je v dobrom stave a ak je to potrebné, vymeňte staré filtračné médium.

4. Ošetrite vodu

Po vyčistení povrchu a filtra je čas sa zamerať na samotnú vodu. Použite vodné testery, aby ste zistili jej chemické zloženie. Prípadne upravte pH hodnotu, aby bola voda vyvážená a vydezinfikujte bazén pomocou vhodného chlórového prostriedku. Dbajte však na to, aby úroveň chlóru nebola príliš vysoká, čo by mohlo spôsobiť podráždenie pokožky.

5. Skontrolujte technické vybavenie

Predtým, než začnete využívať bazén, je tiež dôležité preveriť technické vybavenie, ako sú čerpadlá a filtre. Uistite sa, že všetko funguje správne a že nedochádza k žiadnym únikom alebo poškodeniu.

6. Pravidelná údržba

Až sa voda v bazéne vyčistí a vyváža sa chemicky, nezabudnite na pravidelnú údržbu. Pravidelne kontrolujte a čistite filter, odstraňujte nečistoty z hladiny bazéna a udržujte správnu úroveň chemikálií vo vode. Pravidelná údržba je kľúčová pre dlhodobú kvalitu vody a funkcie bazéna.

Záver

Aby bol pripravený váš nadzemný bazén k letnej sezóne, treba ho riadne vyčistiť. Správna údržba zahŕňa odstránenie prekrytia, vyčistenie povrchu, údržbu filtra, ošetrenie vody a kontrolu technického vybavenia. Pravidelná údržba bude zaisťovať čistú a bezpečnú vodu a zaistí vám hodiny radosti a zábavy pri bazéne počas teplých letných dní.


Zoznam produktov

Súvisiace články

Ako ošetriť vodu pri prvom napustení bazéna

Ako ošetriť vodu pri prvom napustení bazéna

Prvé napustenie vody do bazéna je jednou z najdôležitejších fáz prípravy na kúpacie sezónu. Správne ošetrenie vody ju chránia pred nečistotami a baktériami, a zároveň predlžuje životnosť bazénového vybavenie. V tomto článku vám predstavíme niekoľko kľúčových krokov, na ktoré by ste mali myslieť pri ošetrovanie vody pri prvým napustenie bazéna. 1. Čistenie bazénu Pred napustením vody je dôležité...
Ako priebežne ošetrovať vodu v bazéne

Ako priebežne ošetrovať vodu v bazéne

Počas prevádzky bazéna sa na stenách , a to predovšetkým v úrovni hladiny usadzujú nečistoty ( vodný kameň , prach , hmyz atď ) , ktoré podporujú tvorbu rias a zákalov , preto je dôležité tieto nečistoty pomocou vysávačov , kief alebo iných pomôcok priebežne odstraňovať . Nečistoty na dne odstránime odsatím , nečistoty na hladine a vo vodnom stĺpci odstránime pomocou sieťok . Usadenú nečistotu...
Vodný kameň na dne a schodíkoch bazéna

Vodný kameň na dne a schodíkoch bazéna

Pokiaľ voda obsahuje veľké množstvo vápnika a horčíka, zrážajú sa tieto minerály vo forme vodného kameňa. Zmerajte a upravte pH Pridajte šokovú dávku prípravku Shock Chlor Nepretržite filtrujte aspoň 24 hodín Pridajte prípravok Aquamar Studňa Najmenej po ďalších 48 hodinách filtrovania pridajte Vločkova
Čo vyjadruje hodnota pH?

Čo vyjadruje hodnota pH?

Kyslosť či zásaditosť vodných roztokov vyjadrujeme hodnotou pH. V praxi stačí vedieť, že pH sa pohybuje v rozsahu 1-14. pH = 7 je roztok presne neutrálny. Hodnoty nižšia ako 7 charakterizujú zvyšujúce sa kyslosť a hodnoty vyššie ako 7 naopak zásaditosť. Ideálna hodnota pre bazény je 6,8 - 7,2. pH vyššie ako 7,2 vedie k tvorbe rôznych minerálnych zákalov a tvorbe vodného kameňa a iných...
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €