Prečo práve infrasaunu? | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Prečo práve infrasaunu?

Urobte niečo pre svoje zdravie!

Kúpte si infrasaunu. Cieľom infrasáun a sáun je prehriatie ľudského organizmu s cieľom zlepšiť prekrvenie jednotlivých partií tela a stimulovať potenie, pri ktorom sa spolu s kvapkami potu z našej telesnej schránky vyplavujú toxické látky, ťažké kovy, karcinogény, nikotín a mnoho ďalších škodlivín. Intenzívne prekrvenie všetkých orgánov a pohybového aparátu zase zlepšuje látkovú výmenu v tele, v dôsledku čoho dochádza k dôkladnej očiste a obnove organizmu, ustupuje únava, zvyšuje sa fyzická a intelektuálna výkonnosť a tiež odolnosť proti chorobám.

Čo je infrasauna?

Infrasauna uzrela svetlo sveta len pred niekoľkými desiatkami rokov, klasické fínske sauny alebo vlhké ruské sauny počítajú svoju históriu na pár storočí a turecké kúpele tu existovali dokonca už pred niekoľkými tisícročiami. Aj napriek tomu razantný nástup infrasáun vypovedá o ich širokej využiteľnosti a obľúbenosti najmä v rodinnom prostredí.

Klasickým príkladom efektu infražiarenia je slnko, ktorého blahodárne účinky všetci poznáme: ak sme v tieni, vnímame reálnu teplotu vzduchu, ale akonáhle sa dostaneme na priame slnko, vďaka infražiareniu aj v rovnako teplom vzduchu pocítime rýchle zahrievanie organizmu. Ale pozor, nemýľme si infralúče s UV žiarením, ktoré je vo väčších dávkach pre ľudský organizmus škodlivé. Infrasauny sa nahrievajú na teplotu 40 až 60 stupňov Celzia, preto ich môžu používať aj tí, ktorí do klasických sáun alebo kúpeľov zo zdravotných dôvodov nemôžu. Pobyt v infrasaune zaťažuje ľudský organizmus omnoho menej v porovnaní napr. s fínskou saunou, kde sa optimálna teplota pohybuje v rozmedzí 90 až 105 stupňov Celzia. Je dokázané, že užívatelia infrasauny sa potia dvakrát až trikrát viac ako počas obdobnej procedúry v saune, čo dovoľuje dosiahnuť lepšieho účinku na zdravotný stav.

Infrasauna a moderné bývanie
 
Máte moderne zariadený byt či dom? Objednajte si infrasaunu od nás! Inštalácia je jednoduchšia než si myslíte. Infrasauny určené pre jednu alebo dve osoby nezaberú viac miesta ako jeden meter štvorcový, takže je možné ich umiestniť v kúpeľni, spálni či na chodbe. Na rozdiel od klasických sáun a kúpeľov nepotrebujeme prívod vody ani kanalizačný odtok a v rodinnom prevedení ani špeciálnu elektrickú prípojku so silným samostatným ističom - na uvedenie do prevádzky postačí obyčajná el. zásuvka do siete 230V.

Infrasauny od Marimexu

Poprední svetoví výrobcovia ponúkajú dizajnovo veľmi zaujímavé až extravagantné prevedenie vonkajšieho vzhľadu kabín z drahých exotických drevín. Takéto kusy sa dajú dobre zladiť s vybavením moderného domu. Nie je nutné sa obávať nadmerného tepelného vyžarovania do obytného priestoru. Infražiariče totiž pôsobia na ľudské tkanivo cielene, preto nie je potrebné tak vysoké teploty ako v klasických saunách, ale úplne stačia teploty okolo 60 stupňov Celzia. Preto ani po dvadsať až štyridsať minútovej procedúre nehrozí, že sa po otvorení kabíny do obývacieho priestoru vyhrnie horúci a vlhký vzduch. Kabíny sú v stropnej časti opatrené jedným až dvoma malými ventilátormi, tie však iba zabezpečujú výmenu vydýchaného vzduchu. To znamená, že ani pri umiestnení kabíny do spálne sa nezhoršia podmienky pre zdravý spánok.

Saunovanie si môžeme dopriať aj dvakrát denne, ale asi len málo milovníkov si dopraje túto relaxáciu každý deň. Snáď raz, maximálne dvakrát týždenne. Okrem iného aj kvôli časovej náročnosti. V saune trvá hodinu aj viac, než sa priestor dôkladne prehreje. V infrakabíne si môžeme tepla užívať už po piatich až pätnástich minútach od uvedenia do prevádzky. Infražiarenie v infrakabinách sa líši od horúceho vzduchu alebo pary najmä tým, že infražiarenie pôsobí na telesné tkanivo do hĺbky, kým para alebo horúci vzduch ovplyvňuje predovšetkým povrchové vrstvy tela.

Možno neviete, že...

Infračervené lúče sú bezpečné. Sú veľmi dôležité takmer pre každú súčasť života na našej planéte. Táto technológia je natoľko bezpečná, že sa používa už po mnoho rokov na pôrodných sálach nemocníc v inkubátoroch.

 • Pri použití infrasauny dýchate chladný vzduch, ale pritom cítite teplo.
 • Ak si neželáte spotiť sa, môžu byť dvere otvorené.
 • Doba pobytu v infrasaune je závislá od Vašich pocitov, bežne sa odporúča cca 20-40 min pri teplotách 50-60 ° C.
 • Použitie infrasauny je vhodné pri prevencii, liečbe a rehabilitácii.
 • Infrasaunu môžu používať pri nižšej teplote aj ľudia so zdravotnými problémami, ako sú kardiaci alebo astmatici.
 • Napomáha pri liečbe reumatizmu, artritíde, akné, insomnie, ochorenia uší, bolesti v krku, ekzémov.
 • Zlepšuje prekrvenie kože, čím dochádza k zlepšeniu vzhľadu.
 • Čistí kožu do hĺbky, odstraňuje z nej nečistoty a odumreté kožné bunky, čím ju zanecháva mäkkú a hebkú.
 • Zlepšuje elasticitu a napätie kože.
 • Pomáha hojiť otvorené rany, zmenšuje jazvy.
 • Prehrieva tkanivo do hĺbky, tým pomáha k odstráneniu celulitídy.
 • Používanie infračervenej kabíny urýchľuje akýkoľvek program proti celulitíde.

Vedeli ste že…

V našich infrasaunách Vás jedno saunovanie stojí iba 0,20 €?


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €