Bazénik na schladenie | Marimex.sk | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Bazénik na schladenie

Je nutné bazénik postaviť, nie sú alternatívy? 

Bazénik je dôležitou súčasťou saunovacieho procesu, mal by byť teda dostupný pri každej saune. Potom ako rozpálení opustíme saunu, je vhodné sa osprchovať studenou alebo vlažnou vodou a vliezť do bazénika. Bazénik by mal mať dostatočné rozmery na ponorenie celého tela - tak sa najlepšie a najrýchlejšie schladíme.
Vzhľadom k tomu, že stavba bazénika so studenou vodou môže byť finančne náročná, je možné využiť niektorú z alternatív. Tými sú fínske vedro, studená sprcha, prípadne nadzemný bazén Orlando, ktorý môže stáť vonku celoročne. 

Čo musí bazénik spĺňať ?

Ak sa rozhodneme vybudovať vnútorný ochladzovací bazénik, je potrebné počítať s tým, že ide o náročnejšiu stavebnú úpravu. Ochladzovacie bazény môžeme rozdeliť do niekoľkých skupín, tou prvou sú bazény vertikálne a horizontálne. Vo vertikálnych bazénoch sa ochladzujeme postojačky, mali by teda mať dostatočnú hĺbku. Odporúčaná hĺbka takéhoto ochladzovania je cca 1,5 m, na rozlohu náročný nie je. 
 
Bazény potom môžeme deliť na kúpeľové alebo s filtráciou. Pri kúpeľových bazénoch platí, že by sme ich mali po každom použití vypustiť (tzn. napríklad každý deň večer, nie je nutné po každom saunovacom cykle). Pri týchto bazénoch je potrebné zabezpečiť len prívod vody, odpad a hadicu na umytie bazéna po vypustení. Ďalším druhom je bazén s filtráciou, kde vodu nemeníme, ale používame filtráciu a chémiu, ktorá bazén udržuje hygienicky čistý. Tieto bazény sú viac náročné na stavbu, pretože je pre nich potrebné zabezpečiť pravidelnú filtráciu a cirkuláciu vody. Tiež sa v týchto bazénoch musí používať chémia, aby bola zaistená hygienická čistota.   

Ďalšie tipy pre Vás


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €