Požiadavky na inštaláciu vírivky | Marimex.sk | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Požiadavky na inštaláciu vírivky

Aké potrebujem napätie a ističe?

Vírivky fungujú na obvyklé napätie 230V, pripájajú sa do klasických domových zásuviek, je však nutné mať nainštalované 16A prúdové ističe. Na elektrickej prípojke od vírivky je samostatný prúdový chránič, ktorý zvyšuje bezpečnosť používania bazéna, je však nutné, aby aj zásuvky boli chránené prúdovými ističmi. Pokiaľ je pre zapojenie bazéna nevyhnutné použiť predlžovací kábel, uistite sa, že je určený na prúd 16A a že je určený na vonkajšie použitie.

Potrebujem pod bazén nejakú podložku, čo má byť na podlahe?

Nafukovacia vírivka musí stáť na pevnej podložke, ktorá je hladká a vyrovnaná. Pokiaľ by podlaha pod bazénom bola nerovná a nehladká, môže dôjsť k poškodeniu bazéna. Podložka pod vírivkou musí odolávať vlhkosti, podlaha okolo bazéna by mala mať nekĺzavý povrch, aby nedochádzalo k zraneniam z pošmyknutia. Pri bazéne musí byť tiež zaistený odtok vody. K vírivému bazénu sa dodáva termopodložka, ktorá sa natiahne pod bazén.

Ako privediem vodu, čo s odpadom?

Na napustenie nafukovacej vírivky postačí záhradná hadica, ktorou sa privedie voda do bazéna. Na vypustenie vírivého bazéna je nutné mať zaistený odtok vody, k bazénu je pripojená odtoková hadica, tá sa nasmeruje do odpadu, kam sa vypustí voda z bazéna. Uistite sa, že je odtok dostatočne blízko vírivého bazéna, aby bolo vypúšťanie bezproblémové. Vírivý bazén tiež môžete vyčerpať ponorným čerpadlom. Na trhu existujú aj modely, ktoré dokážu povysávať z bazéna takmer všetku vodu.

Dalšie tipy pre Vás:Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €