Zazimovanie vírivky | Marimex.sk | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Zazimovanie vírivky

Nafukovacie vírivky a možnosť prevádzky v zime

V našej ponuke nájdete ako nafukovacie vírivky, ktoré môžu byť za určitých podmienok vonku aj v zime, tak nafukovacie vírivky, ktoré v mraze vonku zostať nemôžu. Nižšie sa dozviete, aké sú možnosti uskladnenia a prevádzky oboch typov víriviek.  

Ako naložiť s nafukovacou vírivkou, ktorá nemôže prezimovať vonku?

  1. Vypustenie a uskladnenie
    Primárne je potrebné nafukovaciu vírivku vypustiť a vysušiť. Pokiaľ na dne stále zostane malé množstvo vody, je nutné ho zotrieť čistou handričkou alebo utierkou. Osobitnú pozornosť venujte plastovému okraju na dne vírivky, kde sa nachádzajú otvory pre vodné bubliny. Akonáhle je vírivka úplne vypustená a suchá, zložte ju a zabaľte do krabice. Tú potom následne uložte na suchom a nemrznúcom mieste.

  2. Presun do interiéru
    Ak máte tú možnosť, je možné nafukovaciu vírivku premiestniť do interiéru a cez zimu ju ďalej používať. Pri inštalácii vírivky do interiéru je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť, pretože sa zvyšuje riziko poškodenia kobercov, podláh a nábytku. Preto je nutné zaistiť odtok prípadnej vytečenej vody a riadne odvetranie vlhkosti. Súčasne je nutné vopred preveriť nosnosť a zaťažiteľnosť podláh.

  3. Možnosť krátkodobého použitia vonku
    Aj nafukovaciu vírivku, ktorá nie je určená na prezimovanie vonku, je možné krátkodobo (napríklad na víkend) použiť vonku. Je však nutné dať pozor na to, aby voda nezamrzla a ľad nepoškodil plášť vírivky.

Za akých podmienok je možné používať nafukovaciu vírivku vonku cez celú zimu?


Pre dlhodobú prevádzku vonku v zime sú určené iba niektoré modely nafukovacích víriviek, a to vďaka špeciálne vyvinutému systému ANTI-ICING. Tento systém dokáže neustále dohliadať na stav nafukovacej vírivky a strážiť bezpečnú úroveň teploty. Pokiaľ teplota vody poklesne pod 1°C, ohrev sa automaticky spustí, pokiaľ teplota vody nestúpne na 3°C. Táto funkcia zabráni vode v zamrznutí a ochráni tak cirkulačný systém, čerpadlo a rúrky pred poškodením.

Ak budete vonku inštalovať nafukovaciu vírivku s ANTI-ICING&systémom a vonkajšia teplota bude nižšia ako 4°C, je nutné pred nafúknutím nechať plášť vírivky aklimatizovať v teplej miestnosti po dobu 24 hodín. Po nafúknutí je nutné vírivku ihneď napustiť vodou a zapnúť ohrev.

Nafukovacie vírivky, ktoré sú vhodné pre dlhodobú prevádzku v zime, nájdete TU.

Dalšie tipy pre Vás:Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €