Údržba vírivky | Marimex.sk | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Údržba vírivky

Ako udržať vodu čistú

Pre čistú a hygienicky nezávadnú vodu vo vírivke je nutné používať bazénovú chémiu. Vďaka nej sa vo vode nerozmnožia riasy, bude priezračne čistá a vy si tak budete môcť užiť relaxáciu vo vírivom bazéne. Bazén by sa navyše mal aspoň štyrikrát ročne úplne vypustiť a znovu naplniť čistou vodou, aby bola zaistená správna funkcia chemických prípravkov.

Ako na kontrolu?

Vírivý bazén je vhodné kontrolovať raz týždenne, je dôležité splniť nasledujúci postup:
 • Pomocou testovacej súpravy skontrolujte hodnotu pH a v prípade potreby ju upravte príslušnými prípravkami.
 • Následne vodu v bazéne otestujte príslušnú testovaciu sadou na správny obsah dezinfekcie (u bezchlórové chémie na obsah kyslíka, u chlórové na obsah chlóru) a prípadne ho upravte.
 • Čím čistiť poťah

  Na čistenie poťahu nafukovacie vírivky je zakázané používať agresívne chemické čistiace prostriedky. Používajte len handru namočenú v teplej vode s trochou prostriedku na umývanie riadu. Na poťah nepoužívajte žiadne kefy, drôtenky a iné hrubé čistiace prostriedky, hrozí poškodenie poťahu.

  Filtračné vložky

  V balení bazéna sú priložené dve filtračné vložky. Filter by mal byť nasadený čo najviac, aby vodu vo vírivom bazéne čo najlepšie prečistil. Vyberajte ho iba ak sú v bazéne deti alebo viac ako dve osoby, aby sa filter nepoškodil. Kartušový filter by mal byť vymenený aspoň raz za mesiac (závisí na používanie), minimálne každých 72 - 120 hod prevádzky vírivky. Filter sa dá opláchnuť záhradnou hadicou, ak však aj po opláchnutí bude zanesený, mal by byť vymenený za nový.
  Filter má aj napriek riadnu starostlivosť životnosť približne 6 týždňov. Kým papierová stena vo filtri vyzerá ako nová, môže byť filter použitý ďalších pár týždňov. Odporúčame zaobstarať si aspoň dva filtre, aby ste mohli používať jeden, zatiaľ čo sa druhý čistí. Uistite sa, že je filter pred ďalším použitím úplne suchý. Ak je voda vo vírivke viditeľne znečistená, meňte filter pravidelne a častejšie.

  Dalšie tipy pre Vás:  Zoznam produktov

  Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
  Skúsený a ochotný personál
  99% sortimentu máme skladom
  Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €