Stavba a údržba vírivky | Marimex.sk | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Stavba a údržba vírivky

Inštalácia nafukovacieho vírivého bazénu je veľmi jednoduchá. Stačí nájsť rovné podložie, nafúknuť vírivku elektrickou pumpou a napustiť vodu. Montáž vírivky zvládne jeden človek do desiatich minút.

Kam je možné vírivý bazén umiestniť

Nafukovacie vírivky sú konštruované tak, že vydržia používanie nielen v interiéri, ale aj v exteriéroch, je však nutné dodržiavať pokyny v návode. K bazénu sa dodáva nafukovací kryt a ochranný kryt so zipsom, tie musia byť na bazéne nainštalované zakaždým, keď ho nikto nevyužíva. Zamedzíte tak padaniu nečistôt do vody a zároveň tým bazén ochránite. Bazénu nevadí dážď, na zimu ho ale odporúčame vypustiť, vyfúknuť a uschovať, aby ho mráz a sneh nepoškodili.

Koľko váži, unesie ho podlaha?

Hmotnosť napustených vírivých bazénov sa pohybuje od 670 kg do 1240 kg, k tejto váhe sa ešte musí pripočítať hmotnosť osôb, ktoré sú v bazéne. Podlaha musí uniesť celú túto váhu,. V prípade že máte o nosnosti vašej podlahy pochybnosti, kontaktujte statika. Rozhodne neodporúčame umiestňovať vírivé bazény na balkóny!

Okolie vírivého bazéna

V okolí vírivého bazéna sa vyskytuje vyššia vlhkosť, je teda nutné, aby bola miestnosť, kde je vírivý bazén umiestnený, riadne vetraná. Tiež je potrebné dbať na túto skutočnosti pri výbere obkladov miestnosti, aby boli vlhku odolné. Vetranie možno zabezpečiť aj kúpeľňovým vetrákom.

Dalšie tipy pre Vás:


Potrebujete pomôcť?

Špecialista  Marimex.sk Supervisor

Napísať otázku
Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €