Liečivé účinky fínskej sauny | Marimex.sk
02/330 04 194  Po-Pi 9-17
Menu
Prejdite si našou predajňou v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €

Liečivé účinky fínskej sauny

16.1. 2024

Fínska sauna je tradičná wellness procedúra, ktorá sa stala obľúbenou pre mnoho pozitívnych účinkov na ľudské telo a myseľ. Pozrite sa s nami na niekoľko hlavných liečebných účinkov fínskych sáun.

Uvoľnenie a regenerácia

Jedným z najvýznamnejších benefitov fínskej sauny je jej schopnosť uvoľniť a regenerovať telo. Vystavenie sa vyšším teplotám a následné potenie má silný relaxačný účinok na svaly a kĺby. Saunovanie tak pomáha znižovať svalové napätie a podporuje hojenie po zraneniach či namáhavom tréningu. Pravidelné saunovanie môže prispieť k rýchlejšej regenerácii a zníženiu stresu.

Termoregulácia a detoxikácia

Ďalším významným účinkom fínskej sauny je zlepšenie termoregulácie tela. Pravidelné saunovanie pomáha telu prispôsobovať sa teplotným zmenám a zlepšuje schopnosť tela udržovať stabilnú telesnú teplotu aj v nepriaznivých podmienkach.

Saunovanie tiež napomáha procesu detoxikácie. Vďaka vyššej teplote v saune dochádza k zintenzívneniu potenia, ktoré pomáha odplavovať toxíny z organizmu. Pravidelné saunovanie podporuje správnu funkciu lymfatického systému, ktorý je zodpovedný za odplavovanie škodlivých látok z tela.

>

Chudnutie

Saunovanie je tiež populárny ako metóda pri chudnutí. Počas pobytu v saune dochádza k zvýšeniu srdcového tepu ak urýchleniu metabolizmu. To má za následok rýchlejšie spaľovanie kalórií. V konečnom dôsledku teda môže pravidelné saunovanie pomôcť k rýchlejšiemu chudnutiu. 

Ďalšie liečebné účinky

Okrem uvoľnenia, regenerácie, termoregulácie, detoxikácie a chudnutia má fínska sauna tiež ďalšie pozitívne účinky medzi ktoré patrí :

Zlepšenie kvality spánku

Pravidelné saunovanie je skvelý spôsob relaxácie a upokojenia mysle, čo vo výsledku môže zlepšovať kvalitu spánku. Sauna je tak uznávaná ako efektívny nástroj na boj proti nespavosti.

Posilnenie imunitného systému

Pri pobyte v saune sa telo dostáva do tepelného stresu, čo spôsobuje krátkodobý nárast telesnej teploty. Tento stres stimuluje produkciu bielych krviniek, ktoré sú zodpovedné za posilnenie imunitného systému. Pravidelné saunovanie teda môže byť pre imunitný systém veľmi prospešné.

Zlepšenie funkcie dýchacieho systému

Teplý vzduch v saune pomáha uvoľniť priedušky a nosné dutiny, čo môže viesť k uvoľneniu dýchacích ciest a zlepšeniu funkcie dýchacieho systému. Saunovanie tak môže byť prospešné pre ľudí trpiacich astmou, chronickým prechladnutím alebo alergiami.

Zlepšenie krvného obehu

Pobyt v saune spôsobuje zvýšenie telesnej teploty a rozšírenie ciev, čo vedie k zlepšeniu krvného obehu. To môže mať pozitívny vplyv na srdce a cievy, znížiť krvný tlak a zlepšiť celkovú cirkuláciu v tele.

 

Všetky vyššie spomenuté liečebné účinky fínskych sáun sú individuálne a môžu sa líšiť v závislosti od konkrétnych potrieb a stavu každého človeka. Ak máte nejaké zdravotné problémy, je vždy dôležité sa poradiť so svojím lekárom alebo odborníkom na wellness pred začiatkom saunovania.

Myslite tiež na to, že pri pobyte v saune je dôležité dodržiavať určité pravidlá a bezpečné zásady , ako je dostatočný príjem tekutín a správnej doby času v saune.


Ďalšie tipy pre Vás


Prejdite si najkraším showroomom v Bratislave
Skúsený a ochotný personál
99% sortimentu máme skladom
Doprava zadarmo pri nákupe nad 120 €