V KOŠÍKU MÁTE 0,00 0
Do dopravy zdarma chýba 50

Aká je spotreba energie infrasauny

Infrasauny sú koncipované v prvom rade za účelom domáceho používania. Minimálna spotreba a nízke prevádzkové náklady patria k ich hlavným výhodám. Na rozdiel od klasických sáun, ktoré je treba niekedy až hodinu predhrievať, sú infrasauny vyhriate počas niekoľko málo minút. K prevádzke postačí dosah zásuvky s napätím 230 voltov.
 
Pokiaľ by sme mali uviesť konkrétny príklad, jeden prevádzkový cyklus v infrasaune nás vyjde zhruba na 0,73 €, čo je menej ako použitie rýchlovarnej kanvice. Náklady na prevádzku domácej infrasauny sú zrovnateľné s prevádzkou bežnej naparovacej žehličky.
O typech infračervených zářičů si můžete přečíst v našem dalším článku.

Dátum: 3.2.2015
Text k datu

Súvisiace články

Aké má infrasauna učínky

Aké má infrasauna učínky

Množstvo štúdií dokazuje, že tepelná terapia pozitívne pôsobí na bolestivé stavy. Infračervené lúče zároveň odstraňujú bolesť a pomáhajú pri hojení. Zvyšovanie telesnej teploty pôsobí ako liek - simuluje horúčku, tým aktivuje a posilňuje imunitný systém, zvýši sa počet bielych krviniek a obranyschopnosť organizmu. Potenie v infrasaune umožňuje telu prirodzený spôsob detoxikácie. Potením sa vylučujú

Ako sa správne saunovať v infrasaune

Ako sa správne saunovať v infrasaune

Pred vstupom do infrasauny je dobré ju pustiť na plný výkon a v tomto režime nechať 2-3 minúty. Až potom vstúpime dovnútra. Ako sa bude infrasauna postupne zahrievať, bude sa zvyšovať aj teplota nášho tela až do úplného potenia. Nie je teda nutné čakať, až sa kabína úplne prehreje, v tom je jedna z hlavných výhod infrasáun oproti klasickým saunámfínskeho typu.

Ako si spríjemniť pobyt v infrasaune

Ako si spríjemniť pobyt v infrasaune

Pobyt v infrasaune je sám o sobe veľmi príjemný. Infrasaunovanie navodzuje pocit relaxácie a uvolnenia. Tento jedinečný zážitok je však možné ešte viac spríjemniť. Keď nepočítame dobrú knihu, ktorú si môžte počas infrasaunovania čítať, môžeme si napríklad naliať niečo dobrého na pitie. K odloženiu pohárika nám poslúži polička na nápoje, ktorá patrí k výbave väčšiny infrasáun. Ďalej

Ako sú vybavené infrasauny?

Ako sú vybavené infrasauny?

Prezradíme, čo je súčasťou balenia našich infrasáun.

Ako vybrať vhodnú infrasaunu?

Ako vybrať vhodnú infrasaunu?

Výber správnej infrasauny je kľúčový pre váš komfort a spokojnosť.